Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

W bieżącym roku szkolnym podjęto różnorodne działania informacyjno-edukacyjne wśród uczniów naszej szkoły z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS.

Wszyscy uczniowie klas I i II uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, które rozpoczęły się od obejrzenia filmu „Jak żyć bez ryzyka Aids?”. Następnie uczniowie każdej klasy otrzymali zadania do wykonania (krzyżówki, plakaty, rebusy itp. związane z tematyką Aids). Po opracowaniu i przedstawieniu graficznym zadania te zostały zaprezentowane społeczności uczniowskiej na auli szkoły. Następnie z prac uczniów powstała wystawa, którą można było oglądać w holu szkoły.

Uczniowie klas III zostali objęci programem „Jak żyć bez ryzyka AIDS”. Realizacja tego programu obejmuje 3 godziny lekcyjne poświęcone tej tematyce.