Regulamin

1. Strona www.gimnazjum.sierakowce.pl pełni rolę wizytówki szkoły w Internecie oraz informatora o bieżących wydarzeniach z życia Gimnazjum w Sierakowicach.
2. Stronę prowadzi zespół redakcyjny składający się z uczniów i nauczycieli. Materiały zawarte na stronie nie zawsze są autorstwa zespołu redakcyjnego, gdyż w dużej mierze są one dostarczane przez osoby (uczniów i nauczycieli) spoza redakcji. Zespół redakcyjny nie jest komórką zamkniętą i chętnie korzysta z pomocy innych osób. Chętni do współpracy przy tworzeniu strony mogą zgłaszać się osobiście lub w sposób elektroniczny do administratora strony.
3. Tematyka strony określona jest przez zadania, jakie na bieżąco wykonuje szkoła. Jeśli jednak na stronie brakuje jakichś informacji, można zgłosić to do redakcji która postara się je zamieścić.
4. Materiały zawarte na stronie, zarówno teksty, zdjęcia, jak i elementy graficzne nie mogą być kopiowane i wykorzystywane bez zgody ich autorów.
5. Na stronie użytkownicy mają do swojej dyspozycji komponenty, które umożliwiają zamieszczenie na stronie swojego komentarza. Te komponenty to: komentarze w aktualnościach, księga gości, forum dyskusyjne oraz shoutbox. Zaraz po przesłaniu wpisy widoczne są na stronie.
6. Za treść tych wpisów użytkowników redakcja nie ponosi żadnej odpowiedzialności, gdyż są one tylko i wyłącznie opiniami podpisanych użytkowników.
7. Każde z wyżej wymienionych narzędzi ma swoją funkcję: komentarze służą do komentowania konkretnego opisanego wydarzenia, księga gości służy do wyrażenia opinii o niniejszej stronie i szkole, do dyskusji jest forum dyskusyjne, a drobne spostrzeżenia i pogawędki można prowadzić w shoutboxie.
8. Zabrania się umieszczania linków i reklam na stronie bez uzgodnienia tego z Administratorem strony. Linki do ciekawych stron dodaje się przy użyciu odnośnika "Dodaj link", który jest dostępny dla zalogowanych użytkowników.
9. Kasowane bez uprzedzenia będą:
— wpisy uznane ogólnie za obraźliwe, albo naruszające godność innych,
— anonimowe wpisy zawierające krytykę konkretnych osób (takie wpisy powinny być podpisane pełnym imieniem i nazwiskiem),
— wpisy nie związane z komentowanym tematem.
10. Niektóre punkty regulaminu nie dotyczą Administratora strony z uwagi na konieczność zarządzania nią.
11. Redakcja zastrzega możliwość zmiany niniejszego regulaminu bez uprzedzenia.