Osiągnięcia uczniów: 2015/2016

Konkursy kuratoryjne

  • Laureat konkursu geograficznego - Maciej Kuchta, nauczyciel prowadzący - Anna Andryskowska
  • Finaliści konkursu geograficznego - Aleksander Skierka i Adam Gackowski, nauczyciel prowadzący - Iwona Andraszewicz
  • Finaliści konkursu biologicznego - Adam Gackowski i Wiktoria Ziegert, nauczyciel prowadzący - Iwona Andraszewicz

Konkursy inne niż kuratoryjne

Wiedza o społeczeństwie

  • V miejsce w powiatowym konkursie "ABC Młodego Ekonomisty"

Historia

  • I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Bohatoerowie drugiego planu"
  • XVIII miejsce w Ogólnopolski Konkursie Hisotrycznym o Józefie Piłsudskim

Matematyka

  • I miejsce w klasyfikacji grupowej oraz I miejsce i wyróżnienie indywidualnie w X Wojewódzkim Konkursie "Matematyczne Ścieżki po Polsce"

Biologia

  • II miejsce drużynowo w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"
  • I i II miejsce oraz tytuły laureatów w Wojewódzkim konkursie "Poznaj Las" pod hasłem "Zwierzęta naszych lasów - ptaki"
  • II i IV miejsce w III Wojewódzkiej Lidze Przyrodniczej
  • III miejsce dryżynowo w V Kartuskim Turnieju Przyrodniczym

Geografia

  • I miejsce w gminnym etapie XIV Konkursu Wiedzy o Regionie
  • I miejsce drużynowo oraz I miesjce w konkursie artystycznym, III miejsce w konkursie piosenki turystycznej oraz II miejsce w marszu na orientację podczas XXX Wojewódzkiego Zloty PTTK SKKT PTSM w Malborku

Język polski

  • Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w Goręczynie
  • I miejsce w etapie gminnym oraz III miejsce  wetapie powiatowym Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w Kartuzach
  • IV miejsce w XV Wojewódzkim Konkursie "Polacy, których warto poznać - Jan Paweł II"
  • V miejsce w etapie powiatowym Konkursu Mitologicznego

Język angielski

  • III miejsce w XIII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla szkół gimnazjalnych powiatu kartuskiego
  • V miejsce w Powiatowy Konkursie z Języków Obcych dla Gimnazjalistów
  • Wyróżnienie w I Wojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej TOP 10
  • I, II i III miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej "Love"
  • II miejsce w Wojewódzkim konkursie literacko-plastycznym na baśń w języku angielskim "Far, far away..."
  • Występ Klaudii Szreder podczas koncertu finałowego II Festiwalu Piosenki Angielskiej "ThePtak" w Płocku
  • II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Językowym "Englisch und Deutsch Masters"

Język niemiecki

  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych w Czersku
  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Pomoc dydaktyczna do języka niemieckiego"
  • I miejsce i wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie z Języków Obcych dla Gimnazjalistów w Kartuzach
  • II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Językowym "Englisch und Deutsch Masters"

Język francuski

  • IV miejsce w XIV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Francji

Język kaszubski

  • I miejsce drużynowo i indywidualnie w Powiatowym Konkursie "Kaszuby moim dziedzictwem"
  • I i II miejsce w VI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej
  • I i III miejsce w etapie gminnym Konkursu Twórczości Literackiej w Języku Kaszubskim
  • III miejsce i wyróżnienie 45 Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej "Rodno mowa"
  • Marta Reclaf została najlepszą absolwentą z języka kaszubskiego w Gminie Sierakowce

Religia

Udział w finale VII Konkursu Biblijnego "Paweł Apostoł w Dziejach Apostolskich"

Muzyka

  • I miejsce w kategorii wokalnej,I miejsce w kategorii instrument muzyczny oraz II miejsce w kategorii taniec w Konkursie Taneczno-Wokalno-Instrumentalnym "Talent Show"
  • Wyróżnienie w II Przeglądzie Szkolnych Zespołów i Grup Tanecznych w Kiełpinie
  • II miejsce w V Powiatowym Festiwalu Piosenki Kaszubskiej "Kaszebscze spiewe u nas"

Zajęcia techniczne

  • I miejsce w konkursie powiatowym "Żyj zdrowo - daruj życie"
  • I miejsce w konkursie "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

Wychowanie fizyczne

koszykówka chłopców

  • I miejsce w Powiatowym Turnieju Szkół Gimnazjalnych
  • II miejsce w Półfinale Wojewódzkim Szkół Gimnazjalnych

koszykówka dziewcząt

  • II miejsce w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt
  • IV miejsce w Lidze Gimnazjalnej w Piłce Koszowej Dziewcząt

siatkówka dziewcząt

  • V miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Żukowie
  • VII i VIII miejsce w Powiatowej Lidze Gimnazjalnej Piłki Siatkowej
  • IV miejsce w Turnieju o Puchar Księdza Proboszcza Parafii w Przodkowie

siatkówka chłopców

  • IV miejsce w Powiatowych Rozgrywkach w Piłce Siatkowej Chłopców w Przodkowie

piłka nożna

  • IV miejsce w Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Somonino
  • IV miejsce w Turnieju Coca Cola Cup
  • VI miejsce w Powiatowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Przodkowie

tenis stołowy

  • III miejsce w I Powiatowym Turnieju Klasifikacyjnym Kadetów w Tenisie Stołowym
  • VI miejsce w II Powiatowym Turnieju Klasifikacyjnym Kadetów w Tenisie Stołowym
  • V miejsce w III Powiatowym Turnieju Klasifikacyjnym Kadetów w Tenisie Stołowym
  • V miejsce w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Chmielno w kategorii kadetów
  • VI miejsce w X Kaszubskim Turnieju Tenisa Stołowego im. A. Grubby
  • III miejsce w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Chmielno w kategorii juniorów

inne sportowe

  • XXV miejsce w Finale Wojewózkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych
  • III miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach XVII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej
  • I miejsce dla Najlepszej Szkoły Ogólnopolskiego Festiwalu Biegowego Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • III miejsce w Drużynowym Teście Coopera w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Biegowego Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • I miejsce w halowej sztafecie 6x200m o Puchar Akademii Wychowania Fizycznego w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Biegowego Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • I i II miejsce w Mili Niepodległości, biegu poprzedzającyn XXVII Bieg Niepodległości
  • II i III miejsce indywidualne w lekkiej atletyce w ramach XVII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej
  • I miejsce w XIV Powiatowych Biegach Wokół Ołtarza Papieskiego
  • I miejsce w klasyfikacji generalnej w XIV Igrzyskach Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjanych Gminy Sierakowice

Pozostałe konkursy

  • I miejsce zespołowo oraz dla Zofii Kobieli tytuł najlepszego aktora w Przeglądzie małych form teatralnych "Głos młodych w sprawie... Patologia NIE, profilaktyka TAK"
  • Tytuł Najlepszego Aktora dla Zofii Kobieli w Powiatowym Konkursie Teatralnym "Szekspir i teatr elżbietański"
  • II miejsce w regatach otwarcia sezonu KS Wikng w Kamienicy Królewskiej
  • Udział w Mistrzostwach Polski w klasie Vaurien
  • II miejsce w gminie w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • I i II miejce w gminie w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej
  • II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy Pożarniczej