Osiągnięcia uczniów: 2010/2011

Konkursy kuratoryjne

  • Laureat konkursu matematycznego: Kamil Felskowski z klasy IId, nauczyciel prowadzący: Emilia Syldatk.
  • Finaliści konkursu historycznego: Dominika Szymichowska z klasy IIIe, nauczyciel prowadzący: Witold Sildatk; Rafał Szynszecki z klasy IIIa, nauczyciel prowadzący: Adrian Klawikowski.
  • Finaliści konkursu biblijnego: Kamil Felskowski z klasy IId, Jakub Sildatk z klasy Ie oraz Łucja Kuczkowska z klasy Id, nauczyciel prowadzący: ks. Piotr Wałdoch.

Konkursy inne niż kuratoryjne

Język angielski

  • IV Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych: klasy I - I miejsce klasa Ib, II miejsce klasa Ic, III miejsce klasa Ig; klasy II - I miejsce klasa IIf, II miejsce klasa IIg, III miejsce klasa IIe; klasy III - I miejsce klasa IIIb, II miejsce klasa IIId, III miejsce klasa IIIe.
  • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych: wyróżnienie dla Szymona Subkowskiego z klasy IId.
  • VIII Powiatowy Konkurs Języków Obcych dla Szkół Gimnazjalnych: III miejsce dla Michała Czerwonki z klasy IIId.
  • VIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych Powiatu Kartuskiego: wyróżnienie dla Michałą Czerwonki z klasy IIId.
  • Konkurs języka angielskiego organizowany przez ZSP w Sierakowicach: I miejsce ex-aequo zajęli Klaudia Koszałka i Michał Czerwonka z klasy IIId.

Język niemiecki

  • IV Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych: klasy I - I miejsce klasa Ie, II miejsce klasa Ib, III miejsce klasa Ih; klasy II - I miejsce klasa IIb, II miejsce klasa IIh, III miejsce klasa IIc; klasy III - I miejsce klasa IIIg, II miejsce klasa IIIi, III miejsce klasa IIIh.
  • VIII Powiatowy Konkurs Językół Obcych dla Szkół Gimnazjalnych: I miejsce - Martyna Fierka z klasy IIh, II miejsce - Paulina Węsierska z klasy IIIg, IV miejsce - Katarzyna Pufelska z klasy IIIi, VI miejsce - Robert Miszk z klasy IIIg.
  • Konkurs języka niemieckiego organizowany przez ZSP w Sierakowicasch: IV miejsce - Robert Miszk z klasy IIIg, Katarzyna Pufelska z klasy IIIi, Paulina Węsierska z klasy IIIg i Magdalena Dolata z klasy IIIi.

Język francuski

  • IV Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Krajach Francuskojęzycznych: klasy I - I miejsce klasa Ie grupa 1, II miejsce klasa If, III miejsce klasa Ie grupa 2; klasy II - I miejsce klasa IIe, II miejsce klasa IId grupa 2, III miejsce klasa IIf grupa 1; klasy III - I miejsce klasa IIId, II miejsce klasa IIIi, III miejsce klasa IIIh.
  • I Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Belgii: klasy I - I miejsce klasa Ie, II miejsce klasaId, III miejsce klasa If; klasy II - I miejsce klasa IIa i IIf, II miejsce klasa IId; klasy III - I miejsce klasa IIId i IIIi, II miejsce klasa IIIh.
  • IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Francji "Francja i Frankofonia": III miejsce - Ewa Lejk i Kamila Litwin z klasy IIIh, V miejsce - Magdalena Maszke i Anna Miotk z klasy IIe, VIII miejsce - Ewelina Sobisz i Mateusz Pawelczyk z klasy IIe.

Język polski

  • II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wierszy i Fraszek Ewy WArmowskiej: III miejsce - Weronika Damps z klasy IIg.
  • Gimnazjalne Potyczki z Językiem Polskim - etap międzyszkolny: V miejsce drużyna z naszej szkoły.
  • XXXVIII Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej - etap gminny: II miejsce - Martyna Tryba z klasy IIIi i udział w etapie powiatowym, wyróżnienie dla Weroniki Damps z klasy IIg.
  • Wojewódzki Konkurs Ortograficzny "Zimowe dyktando": I miejsce i tytuł mistrza ortografii zdobyła Zofia Reclaf z klasy IIg.
  • 40 Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Kaszubskiej "Rodno mowa" - etap gminny: I miejsce - Weronika Damps z klasy IIg i udział w etapie rejonowym.
  • X Konkurs Mitologiczny - etap powiatowy: IV miejsce - Katarzyna Bigus z klasy IIh, Ewelina Sobisz z klasy IIe i Mateusz Pawelczyk z klasy IIe.

Język kaszubski

  • Konkurs Twórczości Literackiej w Języku Kaszubskim - etap gminny: I miejsce - Weronika Damps z klasy IIg, III miejsce - Marta Kurs z klasy IIa.
  • X Dyktando Kaszubskie: udział w etapie rejonowym - Weronika Damps z klasy IIg, Marta Kurs i Paulina Kuchta z klasy IIa.
  • IV Konkurs na Multimedialną Prezentację o Kaszubach: udział w etapie powiatowym.

Matematyka

  • Szkolny Dzień Matematyki: klasy I - I miejsce klasa Ib, II miejsce klasa Id, III miejsce klasa Ie; klasy II - I miejsce klasa IId, II miejsce klasa IIe, III miejsce klasa IIi.
  • Projekt "Rozwój przez kompetencje": wrzesień 2010 r. III miejsce w finale za projekt "Budowa cząsteczkowa materii" pod opieką p. Marzeny Garskiej-Bonickiej; czerwiec 2011 r. udział w finale za projekt "Czy wiem, co jem?" pod opieką p. Małgorzaty Kostuch.
  • Realizacja projektu "Interaktywna matematyka".

Informatyka

  • Udział w konkursie na grafikę komputerową.

Geografia

  • XXV Wojeódzki Zlot PTTK PTSM i SKKT w Sierakowicach: I miejsce w konkursie ekologicznym - Michał Czerwonka z klasy IIId, I miejsce w konkursie krajoznawczym - Irena Zaborowska z klasy IIIc, I miejsce w konkursie plastycznym - Katarzyna Bigus z klasy IIh i Klaudia Lejk z klasy IIa, I miejsce w rozpoznawaniu zabytków Pomorza - Aron Paracki z klasy IIg; I miejsce drużynowo.
  • VIII Konkurs Wiedzy o Regionie - etap gminny: II miejsce Weronika Damps z klasy IIg, wyróżnienia - Dominik Pipka z klasy IIId i Dawid Polejowski z klasy Ic.
  • VIII Konkurs Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu - etap powiatowy: udział Dawida Polejowskiego.
  • Majówka z Wybickim: wyróżnienie dla Arona Parackiego z klasy IIg.

Biologia

  • Wojewódzki Konkurs "Poznaj las. Zwierzęta naszych lasów - owady": udział Jakuba Borczona z klasy IIIf, Rafała Lehmanna z klasy IId i Katarzyny Bigus z klasy IIh.
  • X Ogólnopolski Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski": II miejsce w etapie rejonowym - Jakub Borczon z klasy IIIf, Rafał Lehmann z klasy IId, Weronika Damps z klasy IIg, Michał Czerwonka z klasy IIId.

Plastyka

  • VI Powiatowy Konkurs Plastyczno-Fotograficzny "Krajobrazy Kaszub": II miejsce w kategorii fotografia dla Arona Parackiego z klasy IIg oraz II miejsce  w kategorii praca plastyczna dla Darii Sychty z klasy IId.
  • Konkurs Plastyczny "Powódź, pożar, dniem czy nocą, straż przychodzi ci z pomocą": I miejsce w etapie powiatowym - Paweł Wróblewski z klasy IId.

Muzyka

  • Udział w finale X Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy "Polacy, których poznać warto. Fryderyk Chopin" - Mateusz Pawelczyk z klasy IIe i Łucja Kuczkowska z klasy Id.
  • Udział w VI Wojewódzkim Przeglądzie kolęd, pastorałek i utworów bożonarodzeniowych w języku kaszubskim i języku polskim w Żukowie.
  • Udział solistów w III Wojewódzkim Konkursie Piosenki Młodzieżowej "Barwy Piosenki" pod patronatem Radia Gdańsk w Słupsku - Anna Brzeska z klasy IIIf, Mateusz Pawelczyk z klasy IIe.
  • II miejsce w IX Pomorskim Festiwalu Piosenki Kaszubskiej "Kaszebsczi spiewe" w Kamienicy Szlacheckiej - etap powiatowy: Paulina Lis z klasy IIe.
  • III miejsce w Finale Wojewódzkim IX Pomorskiego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej "Kaszebsczi spiewe" w Luzinie: Paulina Lis z klasy IIe.
  • Udział w IV Rejonowym Konkursie Piosenki o Złoty Mikrofon Burmistrza Miasta Kościerzyna: Mateusz Pawelczyk z klasy IIe.

Religia

  • Konkurs biblijny "Braterstwo w Biblii" - etap szkolny: I miejsce - Arkadiusz Wenta z klasy IIIc, II miejsce - Maciej Szynszecki z klasy IIIi oraz Karol Ruszkowski z klasy IIId, II miejsce - Natalia Woźniak z klasy IIIb.
  • Konkurs szkolny "Życiorys Jana Pawła II": I miejsce  - Patrycja Labuda z klasy IIi, II miejsce - Magdalena Maszke z klasy IIe, III miejsce - Anna Miotk z klasy IIe.

Wychowanie fizyczne

  • III miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej Chłopców.
  • II miejsce w Gminnych Rozgrywkach w Piłce Siatkowej Chłopców.
  • Udział w Półfinale Wojewódzkimw biegu na 1000 m w ramach XII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej: Weronika Gafka z klasy Ia.
  • I miejsce w powiecie w piłce koszowej chłopców w ramach XII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
  • I miejsce w Wojewódzkiej Ludze Piłki Nożnej Juniorów.
  • II miejsce w eliminacjach rejonowych Turnieju Coca Cola CUP.
  • II miejsce w eliminacjach gminnych Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska.
  • V miejsce w Powiatowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej.
  • VI miejsce w Powiatowym Turnieju 11-tek Piłkarskich.
  • IV miejsce w biegu na 100 m (Roman REclaf z klasy IIIa) i III miejsce w skoku wzwyż (Roman Reclaf z klasy IIIa) w ramach XII Powiatowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
  • II miejsce w Półfinale Ogólnopolskim w grze drużynowej w tenisa stołowego: Filip Dyszer z klasy IIf i Wiktor Nawrocki z klasy Ic.
  • I miejsce w Miestrzostwach Wojewóztwa Pomorskiego w grze deblowej w tenisa stołowego: Filip Dyszer z klasy IIf i Wiktor Nawrocki z klasy Ic.
  • II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Pomorskiegow tenisie stołowym: Wiktor Nawrocki z klasy Ic.
  • II miejsce w Półfinałach Wojewózkich XII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym: Filip Dyszer z klasy IIf i Wiktor Nawrocki z klasy Ic.
  • I miejsce w Półfinałach Ogólnopolskich w tenisie stołowym: Wiktor Nawrocki z klasy Ic.
  • I i II miejsce w Powiatowym Turnieju Kwalifikacyjnym w tenisie stołowym: Filip Dyszer z klasy IIf i Wiktor Nawrocki z klasy Ic.
  • I miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Chmielno: Wiktor Nawrocki z klasy Ic.
  • I miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Kartuz: Wiktor Nawrocki z klasy Ic.
  • I miejsce w V Kaszubskim Turnieju Tenisa Stołowego im. A. Grubby: Filip Dyszer z klasy IIf.
  • I i II miejsce w pchnięciu kulą w ramach XII Powiatowej Gimnazjady: Anna Mielewczyk z klasy IIIa, Dorota Jóskowska z klasy IIj.
  • III miejsce w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach XII Powiatowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
  • II miejsce w Gimnazjalnej Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej Dziewcząt.
  • I miejsce w biegu 4 x 100 m w ramach XII Powiatowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej: Dorota Cichosz z klasy IIIe, Kornelia Pyszka z klasy IId.
  • II miejsce w Powiatowych Rozgrywkach Szkolnych w Piłce Koszowej Dziewcząt.
  • X miejsce w Wojewózkiej Lidze Gimnazjalnej w Piłce Koszowej Dziewcząt.
  • Udział w biegu na 2000 m w ramach XII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
  • I miejsce dla Gimnazjum w Sierakowicach w punktacji zespołowej w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Gimnazjalnej.

Pozostałe konkursy

  • Konkurs fotograficzny "Owoce jesieni w ladach, parkach, ogrodach": wyróżnienie specjalne dla Kingi Skierki z klasy Ie.
  • Konkurs fotograficzny "Rodzinne pasje w kadrze": wyróżnienie dla Arona Parackiego z klasy IIg.
  • Turniej Bezpieczestwo w Ruchu Drogowym - etap gminny: II miejsce - Krystian Cygiert z klasy IIIf, Krzysztof Kowalewski z klasy Ic i Daniel Pawelczyk z klasy Ib.
  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej: udział Pawła Wróblewskiego z klasy IId w etapie powiatowym.
  • VII Zawody Wędkarskie o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Sierakowicach: IV miejsce - Katarzyna Mielewczyk z klasy IIIe, V miejsce - Krzysztof Kowalewski z klasy Ic.
  • Konkurs "Nakrętka 2011": I miejsce klasa IIIf, II miejsce klasa If, III miejsce klasa IIh.
  • Akcja "Góra grosza": I miejsce klasa IId, II miejsce klasa IIb, III miejsce klasa Ia.
  • I miejsce w Polsce w Konkursie na projekt wydawnictwa "Nowa Era": projekt uzyskał grant w wysokości 5.000 zł.