Osiągnięcia uczniów: 2009/2010

Konkursy kuratoryjne

• Finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego - Mateusz Breza, kl. IIIe, nauczyciel prowadzący: Anna Andryskowska
• Finalista Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego - Mateusz Piotrowski, kl. IIIc, nauczyciel prowadzący: Mariusz Ros
• Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego - Jakub Byczkowski, kl. IIIe i Magdalena Konkel, IIIe, nauczyciel prowadzący: Iwona Andraszewicz
• Finalistki Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego - Alicja Kobiela, kl. IIIi i Katarzyna Mielewczyk, kl. IIe, nauczyciel prowadzący: Dorota Benkowska

Konkursy inne niż kuratoryjne

Język polski

• III miejsce dla gazetki szkolnej "Wykrzyknik", nauczyciel prowadzący: Ewa Glińska
• III miejsce w XXXVII Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Polskiej - Martyna Tryba, kl. IIi
• Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Prozy i Poezji Kaszubskiej "Rodno mowa" (etap rejonowy) - Weronika Damps, kl. Ig
• IV miejsce w IX Wojewózkim Konkursie "Polacy, których warto poznać - Juliusz Słowacki" - Magdalena Konkel, kl. IIIe
• III miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej - Weronika Damps, kl. Ig

Matematyka

• Realizacja projektu dla klas I i II"Szkolny dzień matematyki - Liczby rządzą światem" - I miejsce klasa Ie oraz IIh

Biologia

• Wojewódzki Konkurs Ekologiczny - II miejsce - Jakub Byczkowski, kl. IIIe Finalistka - Magdalena Konkel, kl. IIIe
• Wojewódzki Konkurs "Poznaj las. Zwierzęta naszych lasów - ptaki" - II miejsce - Paweł Wróblewski, kl. Id, VII miejsce - Magdalena Konkel, kl. IIIe, X miejsce - Jakub Byczkowski, kl. IIIe

Chemia

• I Szkolny Konkurs Chemiczny - I miejsce - Sylwia Formela, kl. IIIe, Aleksandra Kropidłowska, kl. IId, Kamil Felskowski, kl. Id

Geografia

• Majówka z Wybickim - Muzeum w Będominie - II miejsce: Magdalena Konkel, kl. IIIe, Mateusz Breza, kl. IIIe, Anna Drywa, kl. IIIc, Stefania Zelewska, kl. IIe, Paweł Młyński, kl. Ie, Aron Paracki, kl. Id
• XXIV Wojewódzki Zlot SKKT PTTK PTSM w Pucku: konkurs ekologiczny - I miejsce - Jakub Byczkowski, konkurs krajoznawczy - I miejsce - Mateusz Breza, rozpoznawanie zabytków Pomorza - II miejsce - Sylwia Formela, drużynowo III miejsce
• Konkurs Wiedzy o Regionie - etap gminny: IV miejsce - Dominik Pipka, VIII miejsce - Weronika Damps, VIII miejsce - Irena Zaborowska
• Marsz na orientację "Swego nie znacie" - I miejsce - klasa Ic, II miejsce - klasa Id, III miejsce - klasa IIi

Historia

• Konkurs "Średniowieczne zamki" - prace graficzne: I miejsce - Julia Dejk, kl. If, II miejsce - Klaudia Chmielecka, kl. Ig, III miejsce - Aleksandra Szneider, kl. Ig; makiety: I miejsce - Paweł Klawiter, kl. If, Klaudia Lejk, kl. Ia, II miejsce - Kamil Skrzypkowski, kl. Ia, III miejsce - Emil Klawikowski, kl. Ia
• Konkurs "Narodowe Święto Niepodległości" - I miejsce - klasa IIIi, II miejsce - klasa IIIc, III miejsce - klasa IIIh

Język niemiecki

• III Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych: I miejsca - kl. Ih, IIg i IIIf
• Wyróżnienie w Konkursie "Związki bez związku" Centrum Herdera w Gdańsku - Katarzyna Pufelska, kl. IIi

Język angielski

• III Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Język francuski

• III Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Krajach Francuskojęzycznych: I miejsca - kl. Id, IId i IIIc

Informatyka

• II miejsce w V Powiatowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Fryderyk Chopin w kompozycjach plastycznych" - Flawiusz Zoła, kl. IIId

Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

• Turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym" - etap gminny: II miejsce

Turniej Wiedzy Pożarniczej

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - II miejsce w powiecie - Michał Woźniak, kl. Ic, wyróżnienie - Paweł Wróblewski, kl. Id

Język kaszubski

• Nagroda indywidualna im. Haliny Ewy Buchacz dla najlepszego absolwenta języka kaszubskiego - Justyna Neumiller, absolwentka Gimnazjum w Sierakowicach, a obecnie uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach
• II miejsce w Gminnym Konkursie Pisania w Języku Kaszubskim - Alicja Pioch
• I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym "Lech Bądkowski - Wielka Mała Ojczyzna" - Dominika Pipka, kl. IIb

Plastyka

• II miejsce w finale XIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Moje marzenia" - Monika Halbecka, kl. IIId
•  I miejsce w szkolnym konkursie plastycznym na projekt graficzny sztandaru szkoły "Marszałek Józef Piłsudski patronem szkoły - projekt sztandaru" - Maciej Leman
• I miejsce w V Powiatowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Fryderk Chopin w kompozycjach plastycznych" - Karolina Jóskowska, kl. IIe

Muzyka

• I miejsce w eliminacjach powiatowych VIII Pomorskiego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej "Kaszebscze spiewe": Natalia Wróblewska, kl. IIId, Izabela Okrój, kl. IIIc, Zuzanna Byczkowska, kl. IId, Monika Halbecka, kl. IIId, Anna Myszk, kl. IIId, Anna Brzeska, kl. IIf, Mateusz Pawelczyk, kl. Ie, Paulina Kwidzińska, kl. IIId, Paweł Wróblewski, kl. Id
• III miejsce w finale wojewódzkim VIII Pomorskiego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej "Kaszebscze spiewe" w tym samym składzie oraz III miejsce w kategorii solistów - Paulina Lus, kl. Ie.

Wędkarstwo

• Zawody Wędkarskie o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Sierakowicach - I miejsce - Piotr Szwychtenberg, kl. IIIc, II miejsce - Magdalena Malek, kl. IIIb

Ekologia

• Konkurs "Nakrętka 2010": I miejsce - klasa IIIc, II miejsce - klasa IIf, III miejsce - klasa IIId

Osiągnięcia sportowe

Piłka koszowa chłopców


• II miejsce w półfinałach Wojewódzkiego Turnieju Koszykówki Chłopców w ramach XI WGMS: Radosław Piotrowski, IIIi, Maciej Garski, IIIi, Maciej Radzikowski, IIIi, Kamil Wroński, IIIi, Michał Janneck, IIIi, Krzysztof Studziński, IIIi, Bartosz Mechliński, IIIi, Grzegorz Walkusz, IIIi, Marcin Kwiecień, IIh, Kamil Felskowski, Id, Jakub Lila, Id
• II miejsce w Turnieju Koszykówki Chłopców o puchar Dyrektora Gimnazjum w Dębnicy Kaszubskiej

Piłka koszowa dziewcząt

• III miejsce w Saleziańskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt
• IX miejsce w Wojewódzkiej Lidze Gimnazjalnej w Piłce Koszowej Dziewcząt
• XII miejsce w Pomorskiej Okręgowej Lidze Kadetek w Piłce Koszowej

Piłka siatkowa chłopców

• I miejsce w powiecie w XI Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej: Mateusz Ropella, IIId, Kamil Jóskowski, IIIf, Kamil Drywa, IIIa, Sebastian Pawelczyk, IIIa, Piotr Szwychtenberg, IIIc, Paweł Paracki, IIIe, Kamil Grota, IIe, Jakub Płotka, IIe
• IV miejsce w Pólfinale Wojewódzkim Piłki Siatkowej Chłopców
• I miejsce w Powiatowej Gimnazjalnej Lidze Siatkowej Chłopców

Piłka nożna

• I miejsce w Gminnym Turnieju 11-tek Piłkarskich
• VI miejsce w Powatowym Turnieju 11-tek Piłkarskich
• V miejsce w Halowym Turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Sierakowicach
• IV miejsce w Halowym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Żukowo

Tenis stołowy

• II Powiatowy Turniej Klasyfikacyjny w Tenisie Stołowym: I miejsce - Filip Dyszer, If, II miejsce - Krzysztof Studziński, IIIi
• III Powiatowy Turniej Klasyfikacyjny w Tenisie Stołowym: I miejsce - Krzysztof Studziński, IIIi, II miejsce - Filip Dyszer, If
•  Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Kartuz: I miejsce - Krzysztof Studziński, IIIi, II miejsce - Filip Dyszer, If
•  I miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Chmielno - Krzysztof Studziński, IIIi
• I miejsce dla Gimnazjum w Sierakowicach w ogólnej punktacji szkół po trzech turniejach w Powiatowych Turniejach Klasyfikacyjnych
•  Powiatowe Zawody z Tenisa Stołowego w ramach XI WGMS: I miejsce - Krzysztof Studziński, IIIi, Filip Dyszer, If
• Półfinał Wojewódzki z Tenisa Stołowego w ramach XI WGMS: I miejsce Krzysztof Studziński, IIIi, Filip Dyszer, If

Lekkoatletyka

• Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne: IV miejsce w biegu na 100 m, II miejsce w biegu na 1000 m, IV miejsce w skoku wzwyż, VI miejsce w pchnięciu kulą
• Gminnego Igrzyska Młodzieży Gimnazjalnej - I miejsce dla Gimnazjum w Sierakowicach w punktacji zespołowej