Osiągnięcia uczniów: 2008/2009

Programy
• "Kroczek" - program adaptacyjny dla klas pierwszych
• "Fale kultury 2"
• Elementy programu "Szkoła Globalna"
• "Jak żyć bez ryzyka AIDS?"
• "Wyraź siebie"
• Program "Szkoły Promującej Zdrowie"

Projekty
• Pokaz rycerski
• Otrzęsiny klas I
• Święto Niepodległości
• Wolontariat - zajęcia językowe i teatralno-taneczne
• Bożonarodzeniowy koncert kolęd i pastorałek
• Wojewódzki Przegląd Jasełek
• II Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
• II Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Krajach Francuskojęzycznych
• II Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
• IV rocznice śmierci Jana Pawła II - przedstawienie oraz koncert chóru
• "Światowy Dzień Zdrowia"
• Koncert Muzyki i Poezji Europejskiej
• "Matematyka a sport"
• Uroczystości związane z obchodami 3 Maja
• Marsz na orientację - 5 lat w UE
• Zawody wędkarskie - Dzień Dziecka
• Spotkanie z osobami niepełnosprawnymi
• X Gimnazjalne Igrzyska Młodzieży Szkół Gimnazjalnych
• Wymiana młodzieży – Polska-Belgia

Młodzież uczestniczyła w następujących przedsięwzięciach
• Udział w akcji "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy"
• Akcja "Grosik" - zbiórka pieniędzy na akcję letnią
• Akcje charytatywne prowadzone przez członków koła misyjnego
• Udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom"
• Wybory do samorządu uczniowskiego

Konkursy kuratoryjne
• Laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego - Krystian Piepiórka, IIIi
• Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Historycznego - Krystian Piepiórka, IIIi oraz Justyna Neumiller, IIIa
• Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego - Ilona Kobiela, IIi

Konkursy inne niż kuratoryjne

Język polski

• Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego – Ilona Kobiela, IIi
• II miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Mitologicznym - Krystian Piepiórka, IIIi
• IV miejsce w międzyszkolnych "Gimnazjalnych Potyczkach z Językiem" - Amelia Recław, IIIg; Michał Czerwonka, Id; Justyna Neumiller, IIIa
• II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym "Zimowe dyktando" - Agata Gostkowska, IIIj
• II miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Polacy, których warto poznać" - Aleksander Majkowski i Justyna Neumiller, IIIa

Matematyka
• Realizacja projektu "Matematyka a sport": klasy drugie - I miejsce klasa IIi, klasy trzecie - I miejsce klasa IIIi

Biologia
• Finalista Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego w Gimnazjum Jezuitów w Gdańsku - Jakub Byczkowski, IIe
• II miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Poznaj las. Zwierzęta naszych lasów - gady i ssaki" - Magdalena Konkol, IIe

Geografia
• II miejsce oraz wyróżnienie w Konkursie Wiedzy o Regionie - Justyna Neumiller, IIIa oraz Anna Labuda, IId
• XXIII Wojewódzki Zlot SKKT, PTTK, PTSM w Tczewie:
- IV miejsce w Marszu na Orientację - Mateusz Kowalkowski, IIIf i Paweł Paracki, IIe
- II miejsce w Konkursie plastycznym na plakat o tematyce ekologicznej - Natalia Wróblewska, IId i Julia Kotłowska, IIIf
- III miejsce w Konkursie "Zabytki Pomorza" - Anna Labuda, IIc

Historia
• Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Historycznego - Krystian Piepiórka, IIIi oraz Justyna Neumiller, IIIa

Język niemiecki
• II Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych: I miejsca na każdym poziomie zajęły klasy: Ig, IIi, IIIc

Język angielski
• II Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych: I miejsca na każdym poziomie zajęły klasy: Id, IIc, IIIg

Język francuski
• II Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Krajach Francuskojęzycznych: I miejsce - klasa Ig
• IV miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Francji "L'arte de Vivre" - Angelika Pioch, IIId, Kornelia Bojanowska, IIId, Kamila Litwin, Ih i Ewa Lejk, Ih

Informatyka
• I miejsce i wyróżnienie w Konkursie "Grafika komputerowa" w ramach VII Bałtyckiego Festiwalu Nauki organizowanego przez Uniwersytet Gdański - Maciej Płotka, IIIj

Religia
• III miejsce w Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda - Kamil Koszałka, IIId

Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym
• Turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym": I miejsce w etapie gminnym; II miejsce drużynowe w etapie rejonowym - Adam Lange, IIIf, Sebastian Pawelczyk, IIg, Krystian Cygiert, If
• Nagroda indywidualna za najlepiej napisany test - Sebastian Pawelczyk, IIg

Plastyka
• III miejsce w konkursie plastycznym "Zwierzęta naszych lasów - gady i ssaki na poważnie i z przymrużeniem oka" - Gimnazjum w Łęczycach - Karolina Jóskowska, Ie; Wyróżnienie - Mirella Treder, Ie

Osiągnięcia sportowe dziewcząt
• III miejsce w Wojewódzkiej Lidze Gimnazjalnej w Piłce Koszowej Dziewcząt
III miejsce w rozgrywkach półfinałowych X Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej
• II miejsce w Kartuskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt
• VII miejsce w Pomorskiej Lidze Kadetek w Piłce Koszowej Dziewcząt
I miejsce w IV Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach
• II miejsce w Powiatowych Rozgrywkach w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Chmielnie
• II miejsce w Powiatowej Gimnazjalnej Lidze Piłki Siatkowej Dziewcząt
• Finalistka Wojewódzkiej Gimnazjady (bieg na 1000 m w indywidualnej LA), Michalina Michalina Kropidłowska, IIIj zakwalifikowała się do Gimnazjady Ogólnopolskiej
I miejsce w II Powiatowej Edycji "You Can Dance" - Milena Gilmajster, Joanna Formela, Monika Ramczyk, Katarzyna Łęcka, Klaudia Baranowska, Patrycja Gruszecka, Weronika Klamrowska; tytuł najlepszej tancerki - Milena Gilmajster

Osiągnięcia sportowe chłopców
II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Chłopców o Puchar Prezydenta Kołobrzega
I miejsce w Mistrzostwa Powiatu Kartuskiego w Piłce Koszowej Chłopców
I miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Wejherowie w Piłce Koszowej Chłopców
II miejsce i Wicemistrzostwo Województwa Pomorskiego w Finale Wojewódzkim Piłki Koszowej
I miejsce w Międzywojewódzkim Turnieju Koszykówki w Szczecinku
• I miejsce w Gimnazjalnej Lidze Chłopców w Piłce Siatkowej
• II miejsce w gminnych rozgrywkach w Piłce Siatkowej Chłopców
I miejsce w Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Żukowa
II miejsce w Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej w ramach X Gimnazjady Młodzieży
III miejsce w Powiatowym Turnieju 11-stek Piłkarskich w ramach X Gimnazjady Młodzieży
I miejsce drużynowe w Powiatowym Turnieju Klasyfikacyjnym Tenisa Stołowego w Miechucinie - Krzysztof Studziński i Robert Wittke, IIi, Patryk Furman, Ie oraz Jędrzej Szynszecki, IIId
II miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Chmielno - Krzysztof Studziński, IIi
II miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kartuzy - Krzysztof Studziński, IIi

Nagrodzeni uczniowie
Uczniowie, którzy ukończyli rok szkolny uzyskując średnią powyżej 4,75 oraz otrzymali ocenę wzorową lub bardzo dobrą z zachowania. Uczniowie Ci otrzymali nagrody książkowe. Wykaz tych osób znajduje się w dziale "Najlepsi uczniowie".

Justyna Neumiller, IIIa oraz Angelika Pioch, IIId ubiegają się o stypendium "Najlepszy absolwent" w Gminie Sierakowice.

Krystian Piepiórka, IIIi  ubiega się o stypendium w VIII Edycji Konkursu na Najlepszego Absolwenta Gmin Wiejskich i Miasteczek Województwa Pomorskiego w roku szkolnym 2008/2009 organizowanego przez Okręg Pomoski ZNP.

Krystian Piepiórka, IIIi oraz Justyna Neumiller, IIIa ubiegają się o Stypendium Marszałka Wojewódzka Pomorskiego dla uczniów szczególnie uzdolnionych z województwa pomorskiego.

Nagrody Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (oddział w Sierakowicach) otrzymali: Amelia Recław - IIIg, Justyna Neumiller - IIIa, Agata Gostkowska - IIIj, Dominika Mielewczyk - IIIj oraz Karolina Mielewczyk - IIIj.

Wszystkim, którzy docenili wysiłek uczniów i ufundowali nagrody, nauczyciele i dyrekcja Gimnazjum w Sierakowicach składają serdeczne podziękowania.