Konkursy o księdzu Bernardzie Sychcie Sticky News Item
XV Spotkanie z Muzyką i Poezją Europejską

Dnia 26.03.2015 r. w naszej szkole odbyło się jubileuszowe XV Spotkanie z Muzyka i Poezją Europejską, które tradycyjnie oglądali uczniowie klas II z wychowawcami, zaproszeni rodzice i dyrekcja szkoły.

Rok 2015 zgodnie z decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został ogłoszony Rokiem Jana Pawła II. To stało się okazją, aby nasi uczniowie mogli uczcić 10. rocznicę śmierci papieża. Uczynili to, prezentując ciekawe informacje z życia Jana Pawła II, utwory muzyczne i poetyckie zawierające wątki religijne, podróżnicze itp.

Na scenie wystąpili: Marta Reclaf i Nokdem Choszcz z kl. IIIb - konferansjerzy, Kornelia Wenta z kl. Id, Zyta Woelke z kl. IIIg, Albert Woelke z kl. Ie, Bartosz Ruszkowski z kl. IIe, Angelika Wróblewska z kl. IIIf,  Kaja Leszczyńska z kl. IIh, Julia Lewna z kl. IIIg, Paweł Wolski z kl. If i Paulina  Treder z kl. IIb.

Wszystkim artystom i ich rodzicom dziękujemy i gratulujemy.

Organizatorzy uroczystości: Wioletta Kuczkowska, Aldona Skorowska.

Pomoc przy organizacji: Beata Wica-Deik, Edmund Matyka, Roman Gruba.

Zdobyliśmy tytuł "Aktywna szkoła - aktywny uczeń"

Od września 2014 r. do stycznia 2015 r. braliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie pod ww. tytułem. Celem konkursu było spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad zdrowego trybu życia wśród młodzieży. Warunkiem otrzymania tytułu i dyplomu "Aktywna szkoła - aktywny uczeń" było wykonanie 11 zdań dotyczących następujących obszarów:

— Kondycji fizycznej młodych ludzi,
— Zdrowego odżywiania i organizacji debaty uczniowskiej pt. „Zdrowie na talerzu”,
— Budowania własnego systemu wartości,
— Wpływu osiągnięć technicznych XXI wieku wpływających negatywnie na rozwój młodzieży,
— Otyłości, niedoboru masy ciała, anoreksji i bulimii,
— Niedostosowania społecznego i izolacji w grupie,
— Siedzącego trybu życia,
— Organizacji Dnia ruchu w  szkole oraz testów testu wydolności sprawności fizycznej,
— Organizacji spotkań ze sportowcem i dietetyczką.

Dodatkowo Wiesława Płotka - pedagog szkolny, Iwona Andraszewicz - koordynator Szkolnej Komisji ds. Promocji Zdrowia oraz wicedyrektor ds. wychowawczych - Tomasz Ziemann ukończyli kurs „Aktywna szkoła - aktywny uczeń” przeprowadzony przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, dyrekcji szkoły oraz pracowników obsługi wszystkie zaplanowane działania wykonaliśmy zgodnie z ustalonym harmonogramem, o czym na bieżąco informowaliśmy na stronie internetowej szkoły oraz w szkolnej gazetce. Jury konkursu „Aktywna szkoła - aktywny uczeń” oceniło nasze zadania konkursowe i 31 stycznia 2015 r. przyznało naszej szkole tytuł.

Zadanie zakończyliśmy sukcesem i mamy nadzieję, że za uzyskanym tytułem pójdą czyny i będziemy w większym stopniu zwracali uwagę  na szeroko rozumiane zdrowie.

Koordynatorzy konkursu:
Iwona Andraszewicz, Wiesława Płotka, Tomasz Ziemann

Zbiórka elektrośmieci 2015

Zbiórka elektrośmieci odbędzie się w naszym gimnazjum w dniach od 23.03.-01.04.2015 r.

Biuro zbiórki elektrośmieci będzie czynne w godzinach 7:30-8:45 przy wejściu głównym do szkoły.

Szczegółowe informacje u przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Weroniki Reglińskiej, p. pedagog - Wiesławy Płotki oraz kierownika gospodarczego - p. Romana GRuby (sala 109).

Witamy Wiosnę 2015

Dnia 20 marca 2015 r. odbyło się na naszej szkole uroczyste powitanie wiosny. W tym święcie uczestniczyły klasy pierwsze i drugie, które przygotowały dla siebie wiele rozrywek. Odbyły się miedzy innymi zajęcia zumby, seanse filmowe, klasowe turnieje gier planszowych, zajęcia sportowe i kalambury, gdzie trzeba było „pokazać” przysłowia bądź konika morskiego bez użycia słów! Oczywiście to wszystko obywało się w wiosennych nastrojach i strojach (królową mody okazała się zieleń).

Dodatkowo pani pedagog Wiesława Płotka przygotowała warsztaty pt. „Portret Wiosenny”. Zadaniem uczniów było przygotowanie porteru wiosennego swojej klasy z wychowawcą włącznie oraz wymyślenie krótkiego wierszyku lub rymowanki o wiośnie. Prace plastyczne gimnazjalistów zostały wywieszone w  auli naszej szkoły, natomiast twórczość liryczna powędrowała do klas.

O godzinie 10.40 wszyscy uczniowie i nauczyciele wyszli na dwór, aby pod opieką Dyrektora Krzysztofa Andryskowskiego podziwiać spektakl zaćmienia Słońca. Na większości z nas wywarło to ogromne wrażenie.  Następna taka okazja w Polsce będzie dopiero w 2135roku!

Na 6 godzinie lekcyjnej odbył się mecz w dwa ognie pomiędzy uczniami klas pierwszych i drugich, który koordynował pan Paweł Michna. W pierwszej połowie meczu zagrały dziewczyny. Prowadzenie uzyskały (zaskakująco) młodsze panie uzyskując wynik 19:12. W drugiej części gry na boisko wyszli chłopcy. Tutaj obyło się bez niespodzianek i drugoklasiści wygrali 38:24, dzięki czemu cały mecz i laur zwycięzcy z wynikiem 50:43 trafił właśnie do przedstawicieli klas II.

Bardzo podobało nam się takie przywitanie wiosny i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne atrakcje.

Zapraszamy do naszej fotograficznej galerii zdjęć, które robiła pani Marieta Konkol.

Kaja Karczewska i Karolina Lewna z klasy II c