Zamykamy stronę

Oficjalnie zamykamy stronę Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach, a swoją działalność kontynuujemy na nowej stronie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach pod adresem: sp2.sierakowice.pl.

Pierwsza strona powstała na darmowym serwerze republika.onet.pl, który nawiasem mówiąc został wyłączony oficjalnie dopiero z początkiem lipca 2017 roku, a stworzył ją pan Mariusz Ros. Użył do tego celu kodu HTML. Strona była jednak statyczna, ponieważ dokonywanie w niej zmian było kłopotliwe ze względu na specyfikę kodu HTML.

Kolejna strona, również statyczna, jednak bardziej nawiązująca do pojawiających się popularnych systemów zarządzania treścią, pojawiła się w roku 2003 i zamieszczona była na serwerze neostrada.pl. Wtedy stroną zająłem się ja - Tomasz Ziemann, ponieważ pan Mariusz skupił się na przygotowywaniu uczniów do konkursów informatycznych, co do dzisiaj czyni z sukcesami. Wiele czasu wymagało dodawanie nowych treści na stronie, pojawiły się pierwsze galerie zdjęć, forum dyskusyjne itp. Im więcej treści, tym więcej czasu było potrzebne. A ponieważ doba miała jak dzisiaj jedynie 24 godziny, a kod HTML był bezlitosny i nie uznawał kompromisów postanowiłem zrobić stronę w innym narzędziu.

I tak w roku 2006 z pomocą przyszedł mi PHP-Fusion, system zarządzania treścią, który aż do ostatniego tchnienia strony służył z powodzeniem. Strona została umieszczona na serwerach firmy WEBD z Trójmiasta, a dzięki jej wsparciu technicznemu rzadko zdarzało się, że była niedostępna. Na stronie od początku jej istnienia znajduje się cała historia gimnazjum. Od początku jego istnienia, aż do jego zamknięcia. Początek dokumentują skany gazety szkolnej "Wykrzyknik", znajdujące się na stronie. Koniec gimnazjum tak naprawdę nadejdzie za dwa lata, kiedy jego mury opuszczą ostatni uczniowie oddziałów gimnazjalnych. Jednak oficjalnie nazwa szkoły już uległa zmianie, mamy nowych uczniów, a co za tym idzie utworzyliśmy nową stronę internetową.

Ten okres istnienia oddziałów gimnazjalnych już jest dokumentowany na nowej stronie. Nie da się od tak odciąć od tego co było i co jeszcze trwa. Zmiana strony ze względu na nową strukturę w naszej szkole była konieczna z jeszcze jednego powodu. Dotychczasowy system był przestarzały, istniała obawa dotycząca bezpieczeństwa danych. W tej chwili nowa strona działa na tym samym serwerze na systemie WordPress, który jest bardziej przyjazny wizualnie, nowoczesny, ma więcej możliwości i pozwala na jego responsywne działanie w zależności od urządzenia, na którym strona jest wyświetlana. Ups! Nie dotyczy to chyba iPhone'ów. Prawda pani Elizo? Prawda pani Marieto? ;)

Kawał historii, niezliczone godziny spędzone przy komputerze. Dodawanie newsów, artykułów, relacji, zdjęć. Na stronie znalazło się 1590 newsów, zarejestrowało się na niej 838 użytkowników, na potrzeby strony wykonano ponad 80.000 zdjęć i filmów o łącznym rozmiarze ok. 214 GB (z tego zbioru blisko 75% znajduje się faktycznie na stronie). To najciekawsze dane liczbowe.

Niemal od początku aktywnie na stronie działał również pan Adrian Klawikowski, który nie tylko jest autorem wielu newsów, ale także ożywiał stronę poprzez grafikę i filmy. Od niedawna pracuje z nami pani Marieta Konkol, która najpierw była naszą gimnazjalistką, a ostatnio współredaktorką strony. Przez ponad rok cierpliwie aktualizowała dla Was najciekawszy panel na stronie - szczęśliwy numerek, a także sprawnie zarządzała fejsbukowym profilem naszej szkoły.

Trochę mnie wzięło na wspomnienia, aż informatyczna łezka kręci się w oku.

Przed nami nowe wyzwanie: nowa strona, nowi rodzice, nowe oczekiwania, media społecznościowe w rozkwicie. Mam nadzieję, że w takim składzie - Marieta, Adrian i ja - sprostamy tym wyzwaniom, a w razie czego będziemy mogli liczyć na wsparcie, sugestie, ciekawe pomysły, konstruktywną krytykę.

PS. Stara strona nadal będzie jako archiwum dostępna w Internecie.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
Napisane przez  MK MK Konkurs Konkurs 2096  czytań 2096 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Oto wyniki szkolnego konkursu fotograficznego "Nasza kaszubska jesień":

I miejsce - Kinga Gruchała - Węsierska " Pod złotymi kasztanami",

II miejsce - Maciej Toczek "Jesienny poranek w blasku słońca",

wyróżnienie - Dawid Cyman klasa "0" B "Pajęczyna".

Dziękujemy wszystkim za przesłane prace, które pokazywały piękno i brawy jesieni. Jury miało naprawdę trudny wybór, by wskazać tylko dwie prace. Zresztą zobaczcie sami w naszej galerii.

Spotkanie z rodzicami

26.10.2017 r. zapraszamy rodziców na wywiadówkę, podczas której przekażemy pierwsze informacje dotyczące osiągnięć edukacyjnych oraz zachowania.

Spotkania z wychowawcami odbędą się od godz. 17.00 w salach lekcyjnych. Nauczyciele będą dostępni do godziny 19.00.

Rodziców z klas sportowych, tj. 2c i 3c gimnazjum zapraszamy na godz. 17.00 najpierw do auli szkolnej.

Serdecznie zapraszamy.

Wyjazd edukacyjny do TVP3 w Gdańsku
Napisane przez  MK MK2329  czytań 2329 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

17 października 2017r. wybraliśmy się na wycieczkę do TVP3 w Gdańsku.Celem naszej wyprawy było zapoznanie się z pracą w telewizji od podszewki oraz przybliżenie zawodów: dziennikarza, reportera, prezentera, reżysera, archiwisty, montażysty itp.

Zmiana organizacji ruchu

Do dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach wpłynęło pismo od rodziców sugerujące zmiany w organizacji ruchu drogowego i oznaczeń przejść dla pieszych, które miałyby przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa uczniów w drodze z domu do szkoły z powrotem.

Dziękujemy za zaangażowanie. Pragniemy poinformować o krokach, jakie podjęliśmy i podejmujemy w związku ze wspomnianym problemem.