Spotkanie z rodzicami przyszłych pierwszoklasistów

Dnia 25 kwietnia 2017 r. odbyło się spotkanie dyrekcji szkoły z rodzicami przyszłych pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Na spotkaniu przedstawione zostały najistotniejsze informacje związane z naborem do klasy pierwszej. Szczegóły znajdują się w prezentacji przedstawianej podczas zebrania. Już teraz dostępna jest poniżej.

Prezentacja

Echa Konkursu "Odkrywamy talenty na Pomorzu"

W niedzielę 23 kwietnia 2017 roku zostaliśmy zaproszeni przez Regionalne Stowarzyszenie Naukowo Edukacyjne w Tczewie na nagranie spotu reklamowego kolejnej – VII edycji Konkursu „Odkrywamy talenty na Pomorzu”. Przy tej okazji odbyło się też spotkanie informacyjne dla nowo organizowanej grupy „Team Talent”, do której zaproszono finalistów kilku edycji tegoż konkursu.

Życzenia wielkanocne

W imieniu Samorządu Uczniowskiego z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wam, drogie koleżanki i koledzy najserdeczniejsze życzenia.

Dużo zdrowia, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów.

Niech obfituje radość i spokój, by móc z dystansem spojrzeć na codzienne troski i wzmocnić siły do realizacji planów na przyszłość.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego:
Aleksandra Garska, Szymon Polejowski

Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów

Uczeń  naszego gimnazjum, Adam  Gackowski wraz z opiekunem Iwoną Andraszewicz, uczestniczył dzisiaj w uroczystości rozdania zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych. Jako laureat konkursu biologicznego z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty odebrał zaświadczenie oraz nagrodę książkową. To osiągnięcie, daje pierwszeństwo uczniowi w wyborze dowolnej szkoły ponadgimnazjalnej. Uroczystość miała miejsce w historycznej sali BHP w Stoczni Gdańskiej. Gratulujemy Adamowi sukcesu i życzymy wielu osiągnięć w przyszłości.

Rozstrzygnięcie konkursu logopedycznego

Dnia 12.04.2017 r. zostały wręczone dyplomy i wyróżnienia za udział w konkursie organizowanym przez logopedę Edytę Rawicką.

Zadaniem uczniów było zaprojektowanie plakatu związanego z tematyką zajęć logopedycznych. Na konkurs zgłoszonych zostało 12 prac. Zwycięskie prace zostały wyłonione poprzez głosowanie na profilu facebookowym gimnazjum, w którym to I miejsce zajęli Dawid Grzenkowicz i Jakub Kropidłowski z klasy Id, a II miejsce - Piotr Lis z klasy 1c.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a ich sponsorem był Sklep AGD&RTV Adaś 2 z Sierakowic.