23. Finał WOŚP za nami

Nasz sztab zakończył pracę na dzisiaj. Wolontariusze zmarznięci wrócili już do swoich domów, ale trzeba przyznać, że byli dzisiaj niesamowicie wytrzymali i dzielni. Pogoda w końcu dała się nam we znaki.

Tegoroczna kwota z kwesty i licytacji, które odbyły się w naszej gminie, wynosi dokładnie

. ,

Tradycyjnie podczas sierakowickiego Finału WOŚP licytowano gadżety orkiestrowe. W tym roku także licytowano prace wykonane przez wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej oraz obraz przekazany przez Komendanta Powiatowej Policji w Kartuzach oraz Komisariat Policji w Sierakowicach. Szczegóły licytacji:

Obraz wykonany przez wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej wylicytowała Justyna Klasa za kwotę 30 złotych.

Imbryczek wykonany przez wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej wylicytowała Ewa Grzenkowicz za kwotę 40 złotych.

Obraz przekazany przez Komendanta Powiatowej Policji w Kartuzach oraz Komisariat Policji w Sierakowicach wylicytował Andrzej Dobek za kwotę 140 złotych.

Wiklinowe serduszka wykonane przez wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej wylicytowała Dorota Senwicka za kwotę 100 złotych.

Szkatułkę wykonaną przez wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej wylicytowała Marieta Konkol za kwotę 80 złotych.

Koszulkę 23. Finału WOŚP wylicytowała Honorata Woźniak za kwotę 500 złotych.

Medal wydany na okoliczność turnieju „DZIECI-DZIECIOM” ufundowany przez Wójta Gminy Sierakowice Tadeusza Kobielę wylicytował Czesław Richert ze Zgorzałego, gm. Stężyca za kwotę 250 złotych.

Oprócz licytacji nie brakowało też kulinarnych, sportowych i muzycznych emocji. Kucharze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Sierakowic częstowali wszystkich przepysznymi wypiekami. Młodzi piłkarze z Kamienicy Królewskiej, Stężycy i Sierakowic grali „fair play” i spisali się na medal. Walczyli bardzo dzielnie, za co wielokrotnie byli nagradzani gromkimi brawami. Pokaz RUGBY TAG z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej  Sierakowic również dostarczył wszystkim nowych i interesujących wrażeń.

Występ Pauliny Lis, uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, zakończył część artystyczną na hali sportowej.

Od 17:00 50 wolontariuszy przy pomocy pań z Banku Spółdzielczego w Sierakowicach: Bogumiły Drewki, Beaty Olszewskiej i Wioletty Młyńskiej liczyli zebrane pieniądze.

Wiesława Płotka

Projekt gminny "Kompetencje kluczowe najważniejsze w gimnazjum" :: Wznowienie zajęć po przerwie świątecznej

Informujemy, ża zajęcia z projektu "Kompetencje kluczowe najważniejsze w gimnazjum..." będą kontyunuowanie dopiero od 12 stycznia 2015 r. i rozpoczną się tygodniem A.

Przypominamy również o zajęciach z kariery edukacyjnej i zawodowej, które odbywają się we wtorki i w środy w godzinach 14:35-15:20 w pokoju nauczycielskim. Zajęcia te przewidziane są dla wszystkich chętnych.

Życzenia noworoczne
23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - informacje

Tradycyjne sztab kolejnego Finału WOŚP znajduje się w naszym Gimnazjum. 50 wolontariuszy kwestować będzie na terenie Gminy Sierakowice od wczesnych godzin rannych.

O godzinie 14:00 11 stycznia 2015 r. (niedziela) zapraszamy na halę widowiskowo- sportową Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach, ul. Spacerowa 14, na program artystyczno-sportowy przygotowany z okazji 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W programie między innymi:

Turniej halowej piłki nożnej pod hasłem „DZIECI DZIECIOM” chłopcy 2007/2008 z udziałem: Radunia Stężyca, KS Kamienica Królewska, Orliki Sierakowice (prowadzenie turnieju: koordynator ds. sportu w Gminie Sierakowice - Marian Wnuk-Lipiński)

Pokaz RUGBY TAG - z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej Sierakowice.

Licytacje gadżetów „orkiestrowych” oraz prac wykonanych przez wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej.

Poczęstunek „Młodych kucharzy” przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Sierakowic.

Recital Pauliny Lis i Mateusza Pawelczyka uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach.

Bądźcie z nami!!!

Organizatorzy 23. Finału WOŚP w Gminie Sierakowice

Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły - klasy pierwsze

W sobotę 20.12.2015 r. na sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbył się trzeci z serii turniejów piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Tego dnia pięć klas pierwszych  (Ia, Ib, Ic, Id, If) walczyło o miano najlepszego zespołu w roku szkolnym 2014/2015. Niestety,  zabrakło dwóch reprezentacji (Ie, Ig), którym nie udało się zebrać chętnych do gry. Każda klasa podobnie jak to miało miejsce w turniejach klas III i II grała systemem „każdy z każdym”.  W wyniku bardzo zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła klasa I d która wygrała wszystkie mecze i zebrała komplet 12 punktów, miejsce drugie wywalczyła klasa If z 9 punktami na koncie. Walka o trzecią lokatę rozstrzygnęła się dopiero po podliczeniu różnicy zdobytych bramek ponieważ Ia i Ic zdobyły taką samą liczbę punktów i mecz pomiędzy nimi zakończył się remisem. Szczęściarzem okazała się klasa Ia , której bilans bramkowy okazał się korzystniejszy i ona zajęła trzecią pozycję. Czwarte miejsce przypadło klasie Ic, a piąte Ib.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za zaangażowanie i grę fair play. Do zobaczenia za rok.