Konkursy o księdzu Bernardzie Sychcie Sticky News Item
Zawodowcy z Gimnazjum - jesteśmy w drugim etapie konkursu

Uczniowie naszego gimnazjum, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu Zawodowcy z Gimnazjum, który odbędzie się 30 kwietnia 2015 r. (czwartek) w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Żukowie.

1. Karol Nastały IIIF
37. Aleksandra Neubauer IIIB
38. Martyna Deik IIIB
39. Patrycja Czaja IIIB

Gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie konkursu.

Egzamin gimnazjalny 2015

W dniach 21-23 kwietnia 2015 r. uczniowie klas III przystępują do egzaminu gimnazjalnego. Przystąpienie do niego warunkuje ukończenie szkoły, natomiast wyniki mają wpływ na rekrutację do szkoły ponadgimnazjalnej.

Dzisiaj, czyli 21 kwietnia uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka polskiego.

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na facebooku i komentowania egzaminu.

Edycja: 22.04.2015 r.

Druga część z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu matematyki już za nami. Egzamin odbył się bez zakłóceń.

Edycja: 23.04.2015 r.

Część trzecią uczniowie pisali z języka angielskiego, niemieckiego, a nawet francuskiego.

Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile"

Nasi gimnazjaliści przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile", która jest elementem obchodów 72. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.

Nasi uczniowie rozdawali 19 kwietnia 2015 r. w Sierakowicach własnoręcznie wykonane żonkile, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica powstania.

Małe Kolosy 2015

Małe Kolosy już za nami. Spotkanie odbyło się dnia 17 kwietnia 2015 r. Ciekawe opowiadania naszych gości dotyczące ich podróży zostały udokumentowane pięknymi fotografiami.

Nasi uczniowie również podróżują i jak się okazuje jest to dla nich ogromną przygodą. Wrażeniami ze swoich wojaży podzielili się:

• Kamila Młyńska i Wiktoria Ziegiert przedstawiły prezentację pt. "O dwóch takich...",
• Paulina Młyńska zaprezentowała "Bałkany",
• Laura Cyra i Daria Ciszkowska przygotowały wystąpienie pt. "Czechy i Góry Stołowe"
• Oliwier Okroj omówił prezentację pt. "Dominikana"
• Kamila Młyńska i Martyna Pobłocka zaprezentowały temat "Nasza pielgrzymka".

Dziękujemy panu Zbigniewowi Suchcie oraz panu Waldemarowi Piaseckiemy oraz naszym uczniom za wprowadzenie nas w różne, mniej i bardziej odległe zakątki ziemi.