HISTORIA W 3D | FINAŁ
Napisane przez  AK AK Konkurs Konkurs 115  czytań 115 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Od początku listopada w szkole trwał konkurs historyczny pt. „HISTORIA W 3D”. Bezpośrednim adresatem byli uczniowie klas drugich, zaś ich zadaniem było zbudowanie makiety obiektu związanego tematycznie  z średniowieczem. Zarówno projekt jak i wybór materiałów zostawiono uczniom – można było użyć wyobraźni i wykazać się kreatywnością. Jak się okazało, drugoklasistom nie zabrakło ani pierwszego, ani drugiego.

Najlepsi w szkolnych etapach konkursów kuratoryjnych

Konkursy kuratoryjne zostały rozstrzygnięte na poziomie szkoły i znamy już uczniów, którzy będą nasze gimnazjum reprezentowali w etapach rejonowych. Poniżej lista uczniów z podziałem na konkursy:

Konkurs fizyczny - Błażej Cymerman z klasy IIIc (nauczyciel prowadzący: Rajmund Spręga).

Konkurs matematyczny - Nikodem Choszcz z klasy IIIb, Błażej Cymerman z klasy IIIc, Anna Maszke z klasy IIIc (nauczyciele prowadzący: Małgorzata Kostuch i Elżbieta Matyka).

Konkurs biologiczny - Błażej Cymerman z klasy IIIc, Nikodem Choszcz z klasy IIIb, Dominika Płotka z klasy IIId, Anna Maszke z klasy IIIc, Adam Gackowski z klasy If (nauczyciel prowadzący: Iwona Andraszewicz).

Konkurs geograficzny - Maciej Kuchta z klasy IIg, Aleksander Skierka z klasy IIg (nauczyciel prowadzący: Anna Andryskowska).

Konkurs historyczny - Błażej Cymerman z klasy IIIc, Szymon Gojtowski z klasy IIIb, Julia Lewana z klasy IIIg, Adriana Klein z klasy IIIg, Dagmara Damps z klasy IIId (nauczyciele prowadzący: Witold Sildatk, Adrian Klawikowski, Mirosława Tandek i Jadwiga Grabowska).

Konkurs informatyczny - Szymon Formella z klasy IIg (nauczyciel prowadzący: Mariusz Ros).

Konkurs języka polskiego - Anna Maszke z klasy IIIc, Dagmara Damps z klasy IIId (nauczyciele prowadzący: Małgorzata Płotka i Eliza Piotrowska).

Warto również wspomnieć, że czworo uczniów bierze udział w więcej niż jednym konkursie. Oto oni:

Błażej Cymerman z klasy IIIc - fizyka, matematyka, biologia, historia

Anna Maszke z klasy IIIc - matematyka, biologia, język polski

Nikodem Choszcz z klasy IIIb - matematyka, biologia

Dagmara Damps z klasy IIId - język polski, historia

Mikołajki 2014

Dnia 5 grudnia 2014 r. uczniowie i nauczyciele tradycyjnie już uczcili Mikołajki meczem nauczyciele kontra uczniowie. Mecz siatkówki okazał się atrakcyjnym widowiskiem, bo zebrał całą społeczność szkolną na trybunach w hali sportowej. W trakcie meczu mikołaj i śnieżynka częstowali zebranych słodyczami. Pierwszego seta wygrali nauczyciele, potem już nie było szans zwyciężyć w kolejnych częściach meczu, szczególnie gdy do drużyny uczniów dołączył pan Łukasz Nieleszczuk. W ten sposób uczniowie odnieśli zwycięstwo. Zabawa była świetna. Po meczu niestety trzeba było wrócić na pozostałe lekcje.

Już dzień przed meczem pani Grażyna Paracka zadbała o świąteczną atmosferę w naszym gimnazjum, ponieważ zamieściła w korytarzy szkolnym dużą figurę świętego Mikołaja, z którym chętnie fotografowali się uczniowie.

Apel mikołajkowy

Dnia 5 grudnia 2014 r. odbył się apel, podczas którego panowała już mikołajkowa atmosfera. Podczas apelu bowiem nagrodzono wielu uczniów za udział w różnorodnych konkursach.

Najpierw przedstawiciele Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, pan Mirosław Lejk oraz pan Zbigiew Wenta, rozdali nagrody za konkurs z języka kaszubskiego, potem pani Adriana Wójtowicz przekazała dyplomy za udział w teście sprawnościowym gimnazjalistów. W ramach projektu "Stop używkom! Stawiam na sport!" nagrody otrzymali także uczniowie za konkurs na ulotkę profilaktyczną. Panie Wioletta Kuchta i Joanna Bińkowska nagrodziły sportowców za turniej siatkarski, a panie Marzena Garska-Bonicka oraz Wioletta Kuczkowska za konkursy związane z matematyką i plastyką.

Sprawność fizyczna gimnazjalistów

W dniach 2 i 4 grudnia 2014 r. nauczyciele wychowania fizycznego oraz pani Adriana Wójtowicz badali sprawność fizyczną naszych gimnazjalistów. Wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w dwóch konkurencjach kontrolnych:

- biegu na 50 metrów
- badaniu siły mięśni brzucha, tzw. nożyce poprzeczne.

Oto wyniki w poszczególnych konkurencjach oraz klasyfikacja generalna, klasowa (wyniki łączne z obu konkurencji).

Wyniki w klasyfikacji generalnej, klasowej:

1. miejsce - klasa IIb i IIc (23 pkt)
2. miejsce - klasa If (22 pkt)
3. miejsce - klasa Ie, IIg i Ia (21 pkt)
4. miejsce - klasa Ib (18 pkt)
5. miejsce - klasa IIi (17 pkt)
6. miejsce - klasa IIf (16 pkt)
7. miejsce - klasa Id (15 pkt)
8. miejsce - klasa IIa (14 pkt)
9. miejsce - klasa IIe (11 pkt)
10. miejsce - klasa Ic (10 pkt)
11. miejsce - klasa Ig (8 pkt)