Osiągnięcia uczniów: 2013/2014

Konkursy kuratoryjne

  • Laureat konkursu biologicznego - Błażej Cymerman, nauczyciel prowadzący - Iwona Andraszewicz
  • Laureat konkursu historycznego - Adrian Gojtowski, nauczyciel prowadzący - Witold Sildatk

Konkursy inne niż kuratoryjne

Wiedza o społeczeństwie

  • I miejsce w Konkursie ABC Bankowości

Historia

  • I miejsce w konkursie "100-lecie wybuchu I wojny światowej
  • I miejsce w XII edycji konkursu na pracę pisemną organizowanego przez Narodowy Bank Polski 

Matematyka

  • Wyróżnienie w VIII Wojewódzkim Konkursie "Matematyczne Ścieżki po Polsce"

Biologia

  • IV miejsce w Wojewódkim Konkursie "Poznaj Las - Ekosystem Lasu"
  • III miejsce w XIII Ogólnopolskiego Konkursi "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"
  • IV miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym 

Geografia

  • II miejsce w IX Majówce z Generałęm Józefem Wybickim
  • I miejsce w konkursie przyrodniczym, III miejsce w biegu na orientację, I miejsce w konkursie o Kaszubach, I miejsce w konkursie rozpoznawania zabytków Pomorza w XXVIII Wojewódzkim Zlocie SKKT, PTTK i PTSM w Chmielnie
  • I miejsce w XII Gminnym Konkursie Wiedzy o Regionie
  • V miejsce w III Kartuskim Turnieju Przyrodniczym

Język polski

  • I miejsce w gminnym etapie Wojewódzkiego XXXI Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej
  • I miejsce drużynowo w VII Gimnazjalnych Potyczkach z Językiem Polskim 2014 
  • I miejsce w Konkursie Recytatorskim poezji Juliana Tuwima
  • Wyróżnienie w Konkursie EduAktywacja "Efektywny i przyjemny proces uczenia się" 

Język angielski

  • III miejsce i wyróżnienie w I Konkursie Piosenki Angielskiej "Crazy 80's"
  • Wyróżnienie w XII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego
  • II i IV miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego

Język niemiecki

  • Wyróżnienie w IV Wojewódzkim Międzygimnazjalnym Konkursie o Krajach Niemieckojęzycznych 

Język francuski

  • I oraz IV miejsce drużynowo w XII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Francji

Język kaszubski

  • I i II miejsce w gminnym etapie Konkursu Twóroczości Literackiej w Języku Kaszubskim
  • III miejsce w gminnym etapie 43 Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Kaszubskiej "Rodno mowa"

Plastyka

  • I i III miejsce oraz wyróżnienie w konkursie plastycznym na plakat promujący zdrowy styl życia w powiażaniu z promocją Honorowego Krwiodawstwa
  • I miejsce w konkursie na plakat pod hasłęm "Odżywiam się zdrowo i bezpuecznie" 

Muzyka

  • Wyróżnienie w V jubileuszowej edycji konkursu "Odkrywamy talenty na Pomorzy"
  • III miejsce w powiecie w Konkursie "Śpiewam, bo umiem" 

Zajęcia techniczne

  • IV i V miejsce w rematach zamknięcia sezonu w Kamienicy Królewskiej
  • II i IV miejsce w regatach otwwarcia sezonu w Złotej Górze
  • III i IV miejsce w regatach otwarcia sezonu w Kamienicy Królewskiej
  • II miejsce w regatach o puchar burmistrza Czerska 

Wychowanie fizyczne

koszykówka chłopców

  • I miejsce w kategorii kadet rocznik 1999 w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki o Puchar Burmistrza Olsztyna
  • I miejsce w kategorii młodzik rocznik 2000 w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Bydgoszczy
  • II miejsce w kategorii kadetów w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki NETZ CUP Gdynia
  • I miejsce w kategorii młododzik rocznik 2000 w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Olsztynka
  • II miejsce w roczniku 2000 w Mistrzostwach Pomorza w Koszykówce 3x3
  • I miejsce w kategorii gimnazjum w zawodach powiatowych w koszykówce w ramach XV Gimnazjady Młodzieży Szkolnej
  • I miejsce w półfinale wojewódzkim w koszykówce w ramach XV Gimnazjady Młodzieży Szkolnej
  • V miejsce w województwie w koszykówce w ramach XV Gimnazjady Młodzieży Szkolnej
  • V miejsce w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Kadetów rocznik 1999
  • Wicemistrzostwo Pomorza i awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polskim w Wojewódzkiej Lidze Młodzików rocznik 2000
  • II miejsce i awans do półfinałów Mistrzostw Polski w Ćwierćfinale Polski Młodzików
  • III miejsce w Półfinale Mistrzostw Polski Młodzików
  • I miejsce w kategorii kadet rocznik 1999 w Turnieju Koszykówki Ulicznej Gdynia Streetball Challenge

koszykówka dziewcząt

  • I miejsce w etapie powiatowym i półfinale wojewódzkim w koszykówce dziewcząt w ramach XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Pomorskiego 2013/2014
  • II miejsce w finale wojewódzkim w koszykówce dziecząt w ramach XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Pomorskiego 2013/2014
  • I miejsce w koszykówce dziewcząt w Międzywojewódzkiej Lidze Gimnazjalnej

siatkówka dziewcząt

  • IV miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Żukowie
  • VII miejsce w Powiatowej Gimnazjalnej Lidze Piłki Siatkowej
  • IV miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Przodkowie

piłka nożna

  • II miejsce w powiatowym turnieju halowej połki nożnej
  • X miejsce w Turnieju Coca Cola Cup8 miejsce w Wojewódzkiej Lidze Piłki Nożnej Pomorskiego Oddziału Związku Piłki Nożnej
  • VI miejsce w powiatowym turnieju piłki nożnej zespołów 7-osobowych

tenis stołowy

  • II miejsce w gminnych zawodach w tenisie stołowym w ramach XV Gimnazjady Młodzieży
  • IX miejsce w VIII Kaszuhskim Turnieju Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby

inne sportowe

  • II miejsce w klasyfikacji generalnej XIV Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Gminy Sierakowice
  • II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych w ramach XV Gimnazjady Młodzieży Szkolnej
  • IX miejsce w indywidualnych powiatowych biegach przełąjowych w ramach XV Gimnazjady Młodzieży Szkolnej

Pozostałe konkursy

  • I, II i III miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym w ramach projektu "Kaszuby - dom naszych ojców"
  • II miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym w ramach projektu "Śladami naszych ojców" 
  • II miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • I miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
  • I miejsce w Forum Samorządów Uczniowskim Powiatu Kartuskiego