Osiągnięcia uczniów: 2011/2012

Konkursy kuratoryjne

  • Laureat konkursu geograficznego: Kamil Felskowski z klasy IIId, nauczyciel prowadzący: Anna Andryskowska.
  • Finalista konkursu geograficznego: Adrian Gojtowski z klasy If, nauczyciel prowadzący: Anna Andryskowska.
  • Finaliści konkursu matematycznego: Kamil Felskowski i Julia Penkowska z klasy IIId, nauczyciel prowadzący: Emilia Syldatk.
  • Finalistka konkursu języka niemieckiego: Martyna Fierka z klasy IIIh, nauczyciel prowadzący: Danuta Drywa.
  • Finalista konkursu informatycznego: Paweł Wróbleski z klasy IIId, nauczyciel prowadzący: Mariusz Ros.
  • Finalista konkursu historycznego: Kamil Felskowski z klasy IIId, nauczyciel prowadzący: Witold Sildatk.
  • Finaliści konkursu biblijnego: Łucja Kuczkowska z klasy IId i Jakub Sildatk z klasy IIe, nauczyciel prowadzący: Dorota Benkowska.

100% punktów na egzaminie gimnazjalnym

  • Historia i wiedza o społeczeństwie: Kamil Felskowski z klasy IIId
  • Matematyka: Filip Dyszer z klasy IIIf i Daria Sychta z klasy IIId
  • Język niemiecki: Martyna Fierka z klasy IIIh

Konkursy inne niż kuratoryjne

Język polski

  • Wojewódzki Konkurs Ortograficzny "Jesienne dyktando" - III miejsce - Zofia Reclaf.
  • XXIX Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej - II miejsce - Aldona Labuda.
  • II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej - II miejsce - Weronika Damps, wyróżnienie - Martyna Furman.

Język kaszubski

  • 41 Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Kaszubskiej "Rodno mowa" - I miejsce - Martyna Furman, wyróżnienie - Weronika Damps.
  • "Kaszubi wczoraj i dziś - udział w etapie rejonowym.
  • Konkurs multimedialny "Florian Ceynowa - od niego wszystko się zaczęło" - I miejsce - Zofia Reclaf.

Matematyka

  • Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów - zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego - Kamil Felskowski.

Biologia

  • Wojewódzki Kinkurs Ekologiczny - Natalia Niklas - tytuł finalisty.
  • Wojewódzki Konkurs "Poznaj las - ekosystem lasu" - VI miejsce - Krzysztof Kowalewski.
  • XI Ogólnopolski Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - II miejsce - zespół w skłądzie: Rafał Leman, Krzysztof Kowalewski, Natalia Niklas, Dawid Polejowski.

Geografia

  • Majówka z generałem Józefem Wybickim w Będominie - IV miejsce - Kamil Felskowski, Rafał Leman, Aron Paracki.
  • XXVI Wojewódzki Zlot SKKT, PTTK, PTSM w Pucku - I miejsce w konkursie krasomówczym - Martyna Fierka.
  • Konkurs Wiedzy o Regionie - III miejsce - Dawid Polejowski, wyróżnienie - Weronika Damps, Dawid Polejowski.

Język niemiecki

  • IX Powiatowy Konkurs Języków Obcych dla szkół gimnazjalnych - I miejsce - Martyna Fierka.

Język angielski

  • II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii - III miejsce - Szymon Subkowski.

Język francuski

  • X Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Francji - III miejsce - Magdalena Maszke i Anna Miotk.

Religia

  • III Konkurs Biblijny Dzieła Biblijnego Diecezji Pelplińskiej "Przypowieści Jezusa" - wyróżnienie w etapie diecezjalnym - Paulina Szczodrowska.

Plastyka

  • Powiatowy konkurs plastyczny "Moje Kaszuby" - I miejsce w kategorii gimnazjów i szkół średnich - Angelika Stenka.
  • "Zwiastuny wiosny" - Angelika Stenka, Witold Walkusz - zakwalifikowani do wystawy pokonkursowj organizowanej przez LOP w Gdańsku.
  • II Wojewódzki Konkurs Historyczno-Plastyczny "Ludzkości Dzieje Malowane" - nagrodę otrzymałą Dominika Myszk.

Muzyka

  • X Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej "KAszebscze śpiewe" - eliminacje powiatowe - II miejsce Paulina Lis w kategorii soliści.
  • Powiatowy Konkurs "Śpiewam, bo umiem" - II miejsce Karolina Bigus.
  • VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dla Dzieci i Młodzieży im. Teatrzyku Bim-Bom w Gdańsku - wyróżnienie - Karolina Bigus, finał - koncert laureatów - Karolina Bigus - nagroda Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska Bogdana Oleszka.

Religia

  • Konkurs biblijny "Braterstwo w Biblii" - etap szkolny: I miejsce - Arkadiusz Wenta z klasy IIIc, II miejsce - Maciej Szynszecki z klasy IIIi oraz Karol Ruszkowski z klasy IIId, II miejsce - Natalia Woźniak z klasy IIIb.
  • Konkurs szkolny "Życiorys Jana Pawła II": I miejsce  - Patrycja Labuda z klasy IIi, II miejsce - Magdalena Maszke z klasy IIe, III miejsce - Anna Miotk z klasy IIe.

Wychowanie fizyczne

  • V miejsce w Wojewódzkiej Lidze Gimnazjalnej w Piłce Koszowej dziewcząt.
  • III miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej Chłopców.
  • II miejsce w XIII Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców.
  • V miejsce w XIII Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
  • II miejsce w Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej.
  • III miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej 11-osobowej w ramach XIII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
  • Awans Wiktora Nawrockiego do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
  • I miejsce w punktacji szkół w Powiatowym Turnieju Klasyfikacyjnym w Tenisie Stołowym.
  • I miejsce Filipa Dyszera w I i II Powiatowym Turnieju Klasyfikacyjnym w Tenisie Stołowym.
  • I miejsce Wiktora Nawrockiego i III miejsce Jakuba Sildatka w III Powiatowym Turnieju Klasyfikacyjnym w Tenisie Stołowym.
  • I miejsce Wiktora Nawrockiego w Mistrzostwach Województwa Kadetów w grze deblowej w tenisie stołowym.
  • II miejsce w Półfinale Wójewódzkim w ramach XIII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
  • IV miejsce Weroniki Gafki w biegach przełajowych w ramach XIII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
  • II miejsce Dawida Klejny w biegu na 100 m w ramach XIII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
  • III miejsce Kazimierza Pobłockiego w biegu na 2000 m w ramach XIII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
  • I miejsce w klasyfikacji zespołowej w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Gimnazjalnej.
  • II miejsce w powiatowych zawodach w koszykówce chłopców w ramach XIII Wojewódzkiej Gimnazjaldy Młodzieży Szkolnej.

Pozostałe konkursy

  • II miejsce dla szkoły w etapie gminnym Turnieju "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym".
  • I miejsce Pawła Wróblewskiego i II miejsce Michała Woźniaka w etapie gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.