Osiągnięcia uczniów: 2005/2006

Konkursy
• Finalista konkursu biologicznego.
• Finalista konkursu geograficznego.
• I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii Kaszubskiej oraz II miejsce w kategorii gimnazjów.
• I miejsce w Wojewódzkim Zlocie SKKt PTSM PTTK w Sztumie w konkursie przyrodniczym, krajoznawczym, plastycznym i w marszu na orientację.
• Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie historycznym KRĄG.
• Wyróżnienie w gminnym konkursie matematycznym "Zostań supergimnazjalistą".
• I, II i III miejsce w konkursie języka niemieckiego dla gimnazjalistów w ZSO w Kartuzach.
• III miejsce w konkursie języka angielskiego dla gimnazjalistów w ZSO w Kartuzach.
• Wyróżnienie w eliminacjach powiatowych w konkursie recytatorskim prozy i poezji polskiej.
• I, II i III miejsce w Gminnym Konkursie Literackim w Języku Kaszubskim.
• II miejsce w eliminacjach gminnych w konkursie "Rodno mowa".
• Wyróżnienie dla 4 osób w konmkursie "Mój szkolny kolega z Afryki" - Episkopat Polski ds. misji.
• Wyróżnienia w IV edycji konkursu logopedycznego - zasięg wojewódzki.
• II miejsce w powiatowym konkursie plastycznym "Moja wyprawa do lasu".
• I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym "Piękno jezior kaszubskich".
• Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Tęcza".
• Udział w XIII Igrzyskach Przyjaźni w Belgii.

Osiągnięcia sportowe
• I miejsce w powiecie kartuskim w ramach VII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
• II miejsce w półfinałach wojewódzkich w ramach VII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
• "Zdobywam gimnazjum — moda na kulturę".
• I miejsce w Turnieju o Puchar Kartuz.
• I miejsce w Turnieju w Dębnicy Kaszubskiej.
• VIII miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjalnej Lidze Dziewcząt w piłce koszowej.
• III miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej Chłopców.
• III miejsce w powiatowych rozgrywkach w ramach VII Wojewózkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
• IV miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej Dziewcząt.
• IX miejsce w finałach wojewódzkich w pchnięciu kulą w ramach VII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
• X miejsce w finałach wojewódzkich w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach VII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
• II miejsce w powiatowych zawodach L.A. w biegu na 1000 m.
• II miejsce w półfinale wojewózkim piłki nożnej w ramach VII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
• II miejsce w półfinale wojewódzkim w tenisie stołowym w ramach VII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.