Osiągnięcia uczniów: 2004/2005

Zrealizowane programy
• "Mój szkolny kolega z Afryki".
• "Monitoring wody, rzeki Słupii" w ramach działalności Związku Dorzecza Słupii i Łupawy oraz programu "Green".

Zrealizowane projekty
• "Jestem okrętem i wiem, gdzie mój port" — otrzymanie grantu z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.
• "Dni Matematyki".
• "Zdobywam gimnazjum — moda na kulturę".
• "Z kulturą za pan brat".
• "Lego, cogito, ago" — uzyskanie tytułu szkoły uczącej czytania, myślenia i działania.

Działania różne
• Wybór Samorządu Uczniowskiego.
• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
• Koncerty muzyczne "Cztery pory roku".
• Edukacja europejska i ekologiczna: powołanie Młodzieżowej Rady Gminy Sierakowice, zorganizowanie akcji "Pomyśl, zanim sprzedasz", organizacja marszu na orientację "Jeden krok w Unii", przygotowanie Wieczoru Muzyki i Poezji Europejskiej, udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej, warsztaty o tematyce Europejskiej "W nowej rzeczywistości", realizacja programu "Green", uczestnictwo w konkursie "Poznaj las — zwierzęta naszych lasów: gady i ssaki", warsztaty ekologiczne "Życie brzegu morza", sejmiki młodych.

Osiągnięcia edukacyjne
• Laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla uczniów gimnazjum.
• Finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
• Finalista Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego.
• Udział w eliminacjach IV Wojewódzkiego Konkursu "Polacy, których warto poznać — K. K. Baczyński".
• Udział w eliminacjach III Konkursu Humanistycznego "W kręgu baroku" — IV miejsce w etapie wojewódzkim.
• I, II, III miejsce w Konkursie Wojewódzkim III Dyktando "Mésterk pisënkci".
• Dwa pierwsze miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej w Lęborku.
• III miejsce w eliminacjach powiatowych konkursu "Rodno mowa".
• III miejsce w Gminnym Konkursie o Regionie.

Osiągnięcia sportowe
• I miejsce Dawida Hendrycha w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego pod patronatem poseł na sejm Renaty Arciszewskiej-Mielewczyk.
• I miejsce w Powiatowym Turnieju Koszykówki.
• I miejsce w Turnieju Koszykówki o Puchar Kartuz.
• I miejsce Dawida Hendrycha w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego.
• I miejsce Dawida Hendrycha w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar "Dziennika Bałtyckiego".
• I miejsce Dawida Hendrycha w Indywidualnych Mistrzostwach Kartuz w Tenisa Stołowego.
• II miejsce w powiecie w piłce nożnej.
• II miejsce Mateusza Gojtowskiego w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego.
• II miejsce w Powiatowym Turnieju Sprawnościowym.
• III miejsce w II Rundzie Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup.