Wycieczka do Będomina
Dodane przez Administrator dnia 29. maj 2009
Jak co roku nasza szkoła została zaproszona na "Majówkę z Józefem Wybickim". Więc kilka osób z koła "Europodwórko" wybrało się w sobotę (30.05.09) o godzinie 8.00 na ten rajd.
Naszym celem był Będomin - miejscowość, w której urodził się Józef Wybicki. Gdy dojechaliśmy do Sikorzyna poszliśmy zwiedzić odbudowany już dworek Wybickich. Jest on bardzo ładny i zadbany, z przepięknymi piecami kaflowymi. Na terenie posiadłości znajdował się labirynt, więc poszliśmy go zobaczyć.Bez trudu znaleźliśmy środek, gorzej było z wyjściem. Więc musieliśmy przeskoczyć przez wysokie krzaki, oczywiście nie obeszło się bez szkód. Konkurs polegał na tym, że każda grupa musiała przejść wyznaczony odcinek drogi z mapki (każda grupa takin sam) i zaliczyć punkt, na których były zadania. Były pytania historyczne dotyczące Mazurka Dąbrowskiego i Józefa Wybickiego. Były także muzyczne i teatralne.  Drogi, którymi szliśmy były drogi polne, więc mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy. Na wycieczkę wybrała się z nami także pani Dyrektor, więc mogliśmy poznać nazwy roślin. Wszyscy bardzo się cieszyli, ale w połowie drogi zaczęliśmy odczuwać zmęczenie. Gdy dotarliśmy do Będomina (wzdychając) czekały na nas kiełbaski i zupa grochowa.
Cieszyliśmy się, że jesteśmy tak wytrwali... Po pysznym obiedzie poszliśmy zwiedzać "Muzeum Hymnu Narodowego". Wystawa była podzielona na dwie części. Pierwsza - życie i twórczość J. Wybickiego. Druga - historia Mazurka Dąbrowskiego. Potem do godziny 17.00 czekaliśmy na wyniki. W między czasie odkryliśmy 400-letni dąb. No i w końcu zostały odczytanie wyniki. Niestety nie zajęliśmy żadnego miejsca. Wróciliśmy do domu o godzinie 18.00 bardzoooooo zmęczeni. Warto było poświęcić ten czas.