Rajd harcerski "Remus"

W tym roku odbył się po raz ósmy, jako wspólny początek roku harcerskiego, rajd drużyn i gromad hufca Kartuzy. Tym razem w Somoninie. W dniach 29-30 września 2017 r. przybyło 130 zuchów i harcerzy w tym 10 Tajfuniaków.

Próbna ewakuacja 2017 okiem kamery
Napisane przez  AK AK2007  czytań 2007 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku dotyczącego próbnej ewakuacji, jaka miała miejsce w naszej szkole 21 września 2017 roku. Zalecamy widok w pełnym ekranie w jakości HD. ;)

Szkolenie dotyczące oceniania kształtującego

Zgodnie z planem szkoleń na ten rok szkolny w dniach 29-30.09.2017 r. odbędzie się szkolnie dotyczące oceniania kształtującego. Na szkolenie zapraszamy nauczycieli, którzy wprowadzają elementy tego oceaniania w klasach 0 oraz I, a także zespół nauczycieli klasy IIf gimnazjum i wszystkie zainteresowane osoby.

Harmonogram wygląda następująco:

29.09.2017 r. (piątek) godz. 14.30-19.30, sala 130 - temat "Obserwacja w OK" - zespół nauczycieli klasy IIf gimnazjum oraz wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

30.09.2017 r. (sobota) godz. 8.00-13.00, sala 130 - temat "Ocenianie kształtujące w pracy nauczyciela" - nauczyciele klas 0 i I oraz wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

Konkurs na nowe logo szkoły rozstrzygnięty

Konkurs na nowe logo Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego został rozstrzygnięty. Dzisiaj o godzinie 18:00 w auli szkoły spotkali się przedstawiciele rodziców, nauczycieli, nowo wybrany samorząd uczniowski, dyrekcja szkoły, a także absolwenta gimnazjum i zarazem współautorka logo tejże szkoły, pani Ewelina Telega.

Nowy skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego

Dnia 26 września 2017 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Wybory poprzedzone były oczywiście kampanią wyborczą, prezentacją kandydatów podczas apelu dla całej społeczności szkolnej, a także podczas konferencji w auli.

Ostatecznie okazało się, że przewodniczącą została Kinga Szulta z klasy 3c, jej zastępcą okazał się Tobiasz Wenta z klasy 2d, natomiast funkcję skarbnika będzie pełniła  Angelika Mejer z klasy 3h.

Szczegóły dotyczące wyborów można zobaczyć w dalszej części newsa.