Pompa-Team gra na dyskotekach w szkole

17 listopada 2014 r. odbył się konkurs na szkolnego DJ- a. Do konkurencji stanęły dwie grupy:

- DJ Zbyszek DJ Robson (Damian Skrzypkowski, Robert Drewka z klasy IIId),
- POMPA-TEAM (Bartłomiej  Bulczak IIi, Łukasz Szwaba IIIf).

Po wysłuchaniu materiału muzycznego przygotowanego przez uczniów odbyło się głosowanie, które nadzorowała komisja w składzie:  Klaudia Labuda IIIf, Przemysław Reiter IIa oraz Jakub  Kąkol Ia.

Ostatecznie, po podliczeniu głosów zwyciężyła grupa POMPA-TEAM w składzie: Bartłomiej Bulczak IIi,  Łukasz Szwaba IIIf, która poprowadzi najbliższą dyskotekę andrzejkową 27 listopada 2014 r. (czwartek)  w godzinach 16:00-19:00, na którą serdecznie zapraszamy.

Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

Wykrzyknik nr 98

Pobierz gazetę w formacie PDFW wersji elektronicznej ukazał się 98 numer szkolnej gazety "Wykrzyknik", który zawiera wydarzenia szkolneg przypadające na wrzesień i październik bieżącego roku szkolnego. Zapraszamy serdecznie do lektury.

W numerze:

• Wspólne pielgrzymowanie
  • XXIX Wojewódzki Zlot PTTK w Subkowach
  • Debata Wyborcza
  • Nasze wybory
  • W krainie bajek
  • Świętymi bądźcie
  • Wycieczka do Krępkowic
  • Koncert w filharmonii w Gdańsku
  • Miasto 44
  • Recenzja filmu "Bogowie"
  • Narodowe czytanie
Konsultacje dla rodziców

Zapraszamy serdecznie rodziców naszych uczniów na konsultacje dnia 20.11.2014 r. Tego dnia będziecie mogli Państwo dotrzeć indywidualnie do każdego nauczyciela i zapytać o postępy swojego dziecka. Konsultacje rozpoczną się o godzinie 17:00 i będą trwać do godz. 18:00.

Tuż przed konsultacjami zapraszamy Państwa również na godzinę 16:15 do świetlicy szkolnej na spotkanie z panią dietetyk Natalią Mejer, która chciałaby się podzielić z rodzicami spostrzeżeniami dotyczącymi odżywiania młodzieży w wieku gimnazjalnym oraz wpływu odżywiania na rozwój gimnazjalisty.

15 lat Gimnazjum w Sierakowicach okiem kamery
ŚWIĘTO SZKOŁY A.D. 2014
Napisane przez  AK AK51  czytań 51 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Święto Szkoły - okazja była podwójna: 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 15-lecie powstania sierakowickiego gimnazjum.

Zaszczycili nas swoją obecnością  znamienici goście - między innymi pomorski wicekurator oświaty pani Gabriela Albertin, dyrektor delegatury kuratorium w Kościerzynie pani Halina Uchman, starosta powiatu kartuskiego pani Janina Kwiecień, radni Gminy Sierakowice  z wójtem panem Tadeuszem Kobielą na czele, dyrektorzy okolicznych szkół, przedstawiciele rady rodziców, proboszczowie sierakowickich parafii, przedstawiciele oddziału Żandarmerii Wojskowejz Elbląga, dowódca 44 Bazy Lotniczej Marynarki Wojennej z Siemirowic kmdr por. pil. Jarosław Andrychowski i wielu innych.

Uroczystość miała dwie zasadnicze części - patriotyczną związaną ze Świętem Niepodległości, której ważnym momentem był Apel Poległych przeprowadzony przez phm. Witolda Sildatka i drużynę harcerską oraz przemówienie okolicznościowe, które wygłosił pan Rajmund Spręga, oraz drugą - związaną z 15 rocznicą powołania do życia naszej szkoły. Tutaj najważniejszym momentem był pokaz filmu prezentującego kluczowe wydarzenia z historii szkoły.

Imprezę uświetniły recytacje autorskich wierszy uczennic klas pierwszych oraz występy szkolnego chóru pod kierownictwem pani Wioletty Kuczkowskiej.

Goście podczas zwiedzania wystawy dokonali pamiątkowych wpisów do kronik szkolnych, w których gratulowali placówce osiągnięć oraz życzyli pomyślności na przyszłość.

Po części oficjalnej, sala gimnastyczna stała sie areną zmagań historycznych klas trzecich, dla których Szkolny Konkurs z Okazji Dnia Niepodległości o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Sierakowicach był finałem ich projektu edukacyjnego. Tegoroczna edycja nosiła tytuł "Patriotyzm krwią pisany - polskie powstania narodowe". Konkurencje obejmowały zadania wiedzowe - dwa pytania historyczne oraz rozpoznawanie zdjęć postaci ważnych dla powstań, musztrę pułkową, proporzec drużyny oraz bieg z rannym powstańcem. Emocji było mnóstwo, świetny doping i zdrowa rywalizacja. Jury w składzie - pan Jacek Mazur, dyrektor ZEAS w Sierakowicach jako przewodniczący, pani wicedyrektor Ewa Wierzba, szeregowa Izabela Szafrańska z Żandarmerii Wojskowej, pan Witold Sildatk (historyk) oraz reprezentantka klas drugich - Monika Cyperska - miało ciężko orzech do zgryzienia, bowiem poziom drużyn był wyrównany i co wszyscy podkreślali - bardzo wysoki.

Ostatecznie po 90 minutach zmagań i podliczeniu przez jurorów punktów otrzymaliśmy wyniki:

I miejsce - klasa IIIC z 220 pkt.,
II miejsce - klasa IIIG z 207 pkt.,
III miejsce - klasa IIIF z 200 pkt.

Poniżej zamieszczamy pełną kartę zbiorczą wyników, gdzie można zobaczyć punkty poszczególnych jurorów w każdej z kategorii (można powiększyć):

Po zakończeniu konkursu do akcji przystapiła Żandarmeria Wojskowa z Elbląga, która przygotowała ciekawy program edukacyjno-profilaktyczny z wykorzystaniem nowoczesnego rówymiarowego symulatora jazdy oraz alkogogli - oba urządzenia pokazywały negatywne skutki łączenia alkoholu z jazdą samochodem oraz poruszaniem się pieszego po drodze. Warto dodać, że ŻW uświetnia nasze święto już czwarty raz z kolei i ich program zawsze cieszy się wielkim powodzeniem wśród młodzieży, co z resztą pokazują zdjęcia.

To było niezapomniane święto. Organizatorzy dziękują gościom za przybycie zaś młodzieży za godne zachowanie, piękne akcenty patriotyczne na ubraniach i świetne przygotowanie.

A więc...

CIĄG DLASZY HISTORII GIMNAZJUM NASTĄPI

Zapraszamy do galerii fotografii ze święta dostępnej po kliknięciu w pierwszy banner wiadomości.

Organizatorzy uroczystości:
Aldona Skorowska