Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS
Piernikowa tradycja

Spotkaliśmy sie po raz trzeci. Może bedzie to już naszą tradycją? Właśnie w naszym gimnazjum...

1 grudnia 2014 r. w czwartek zebraliśmy się w naszej szkolnej stołówce. Zajęliśmy sie wypiekiem pierników i ciastek maślanych wedle receptur przyniesionych z naszych domów. Wśród nas była też pani cukiernik, syn piekarza... Z takim zespołem warto było się spotkać i pracować pomimo przedświątecznego zabiegania. Zapach pierniczkowy roznosił się w każdym zakątku naszej szkoły. Po zakończeniu kulinarnego przedsięwzięcia - odbył się fantastyczny adwentowy poczęstunek wśród rodziców, uczniów i grona
pedagogicznego.

Dziękujemy wszystkim za przybycie. Uczniom, Rodzicom i tym najmłodszym. Dziękujemy też absolwentom naszego gimnazjum, ktorzy pomimo ogromu   swoich zajęć, dołączyli do nas. Dziękujemy też za przybycie uczniom Szkoły Podstawowej w Sierakowciach, którzy oswajają "na słodko" swoje przyjście  w nasze gimnazjalne progi już 1 września 2015 r.

Do tego zewsząd dobiegał fantastyczny śmiech, ktory przeplatał się z muzyką adwentową.

Organizatorki piernikowego spotkania:
Beata Wica-Deik,
Adriana Wójtowicz,
Grażyna Paracka

Po raz trzeci organizujemy w naszej szkole
spotkanie przy świątecznych wypiekach.

Zapraszamy 1 grudnia 2014 roku (w poniedziałek) o godzinie 16.15.

Zbiórka na holu obok sekretariatu szkoły.

Co należy mieć ze sobą?

1. Produkty na masę piernikową lub przygotowany półprodukt (ciasto piernikowe).
3. Fartuch dla siebie, mamy, babci, jeśli i je zaprosicie.
4. Koniecznie ręcznik papierowy i ściereczkę.

Serdecznie zapraszamy.

Kartki urodzinowe dla Gimnazjum
Napisane przez  AK AK11  czytań 11 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Urodzinowego miesiąca ciąg dalszy. Z okazji piętnastej rocznicy powstania szkoły uczniowie klas pierwszych i drugich wykonali okolicznościowe "kartki" w jedynie słusznym rozmiarze A2 (na papierze popularnie zwanym "brystolem"), które potem zawisły na drzwiach poszczególnych klas.

Po kliknięciu w powyższy obrazek otworzy się galeria z wykonanymi pracami - zachęcamy do obejrzenia!

Uczniom i ich wychowawcom należą się podziękowania!

Wyjazd na Litwę

Dnia 20 listopada 2014 roku nauczyciele Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Sierakowicach: dyrektor szkoły Krzysztof Andryskowski, nauczyciele: Iwona Andraszewicz, Anna Budzanowska, Adrian Klawikowski wraz z uczniami pocztu sztandarowego szkoły: Anną Maszke, Dominiką Płotką i Nokodemem Choszcz wzięli udział w uroczystości uzyskania przez zaprzyjaźnioną szkołę w Pdbrzeziu z Litwy statutu gimnazjum.

Szkoła w Podbrzeziu zaczęła swą działalność w XX wieku. Po wojnie szkoła była początkową, potem siedmioletnią, a od 1952 roku - średnią. Od 1991 roku w Podbrzeziu funkcjonują dwie szkoły: polska  imienia św. Stanisława Kostki i szkoła litewska.  W roku 2014 szkoła uzyskała status gimnazjum. Obecnie w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki uczy się, począwszy od grupy przygotowawczej, 160 uczniów.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, później nastąpiła część  oficjalna, podczas której przedstawiciele szkół i organizacji współpracujących ze szkołą oraz władz lokalnych, zarówno z Polski, jak i Litwy przekazywali gratulacje. W trakcie uroczystości mieliśmy możliwość zapoznania się z licznymi talentami wychowanków szkoły z Podbrzezia. Polskie piosenki wykonywała schola działająca przy lokalnym kościele oraz chór szkolny „Iskierki”. Talent taneczny prezentowali najmłodsi, jak i maturzyści, którzy zatańczyli poloneza. Podczas deklamacji wierszy przez szkolną  grupę teatralną, jedna ze starszych uczennic narysowała obraz przedstawiający szkołę w Podbrzeziu.  Uroczystość zakończyła się odsłonięciem tablicy z nazwą szkoły.

Następnego dnia pojechaliśmy do Wilna, gdzie zobaczyliśmy obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, cerkiew Św. Ducha i katedrę wileńską. Oddaliśmy hołd naszemu patronowi  na cmentarzu na Rossie, gdzie we wspólnym grobie leży matka J. Piłsudskiego oraz Jego serce.

Gratulujemy Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu, życzymy kolejnych sukcesów  i mamy nadzieję, że współpraca między naszymi szkołami  nadal będzie kontynuowana.

Anna Budzanowska