Koło Symulacji Lotniczych na lotnisku w Gdańsku
Konsultacje dla rodziców

15.11.2016 r. zapraszamy rodziców do udziału w konsultacjach z wychowawcami oraz wszystkimi nauczycielami, którzy służą informacjami na temat osiągnięć uczniów.

VII edycja Konkursu "Odkrywamy Talenty na Pomorzu"

We wtorek 15 listopada 2016 roku w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku reprezentowaliśmy Gminę Sierakowice w Finale Głównym Konkursu „Odkrywamy Talenty na Pomorzu”. Do finału zakwalifikował się duet z naszej szkoły: Paulina Górlikowska – śpiew i Małgorzata Wróbel – gitara i śpiew.

Projekt "Interaktywne metody nauczania i wyrównywanie szans edukacyjnych..." :: Nabór uczestników

W naszej szkole realizowany będzie w tym roku szkolnym projekt pod nazwą "Interaktywne metody nauczania i wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów sposobem na rozwój kompetencji kluczowych w szkołach Gminy Sierakowice".

Obecnie trwa rekrutacja do projektu. W zajęciach może wziąć każdy uczeń gimnazjum, o ile pozwala na to liczebność grupy. Gdy grupa zostanie zamknięta pozostali chętni znajdą się na liście rezerwowej.

Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do koordynatora projektu Tomasza Ziemanna, gabinet 315, najpóźniej do 18.11.2016 r. do godz. 15.00.

W ofercie są następujące zajęcia:

Zajęcia prowadzone metodą projektu edukacyjnego

• Geometria w praktyce życia codziennego
• Stan środowiska naturalnego - zjawiska przyrodnicze i postawy człowieka
• Matematyka w przestrzeni gospodarczej i praktyczne jej zastosowanie
• Bezpieczeństwo w sieci i aspekty prawne korzystania z jej zasobów
• Język francuski - porozumiewanie się w wybranych sytuacjach życia codziennego
• Język angielski - porozumiewanie się w wybranych sytuacjach życia codziennego
• Język niemiecki - porozumiewanie się w wybranych sytuacjach życia codziennego
• Wiedza matematyczno-przyrodnicza przydatna w żeglarstwie

Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe związane z rynkiem pracy

• Poszukiwanie własnej ścieżki kariery na rynku pracy

Opieka psychologiczna i pedagogiczna

• Opieka psychologa
• Opieka pedagoga

Mecz matematyczny Sierakowice - Półczno wygrany!

Dnia 14 listopada 2016 r. uczniowie gimnazjum naszej szkoły wzięli udział w meczu matematycznym organizowanym w ramach konkursu „Pomorskie Mecze Matematyczne” w Półcznie. Opiekunami są: Marzena Garska-Bonicka, Hanna Kos i Emilia Syldatk.