Warsztaty morskie "Błękitna szkoła"

Dnia 14 kwietnia 2015 r. odbyło się w naszym gimnazjum spotkanie z p. Wojciechem Górskim ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego na Helu. Opowiedział on nam min. o zanieczyszczeniu Bałtyku i zmieszaniu się jego bioróżnorodności. Wspomniał także o gatunkach fok, które możemy spotkać w naszym morzu oraz o programie ochrony morświnów i innych ssaków morskich.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu "Błękitna szkoła - warsztaty morskie 2014", który jest finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz współrealizowany z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

Finał wojewódzki. Nasze koszykarki zdobywają brąz!

W poniedziałek 13 kwietnia 2015 r. nasze dziewczyny w składzie: Monika Cyperska, Jagoda Czaja, Weronika Lejk, Paulina Formela, Paulina Kuchta, Maja Formela, Weronika Muńko, Julia Brzezińska, Julia Smętoch, Julia Stencel, Marta Dominik pod czujnym okiem trenera Łukasza Nieleszczuka, wywalczyły brąz na XVI Wojewódzkim Finale Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Koszykowej, który odbył się naszym gimnazjum.

W turnieju uczestniczyło 6 drużyn (z Gdyni, Gdańska, Sierakowic, Słupska, Starogardu Gdańskiego i Kwidzyna), które rozgrywały swoje mecze w dwóch grupach. Ta sytuacja sprawiła, że mimo tylko jednej porażki naszych koszykarek w pierwszym meczu z Gdynią mogliśmy zawalczyć tylko o mały finał, czyli miejsce na podium i to nam się udało! Cały turniej i pierwsze miejsce w województwie zdobyła drużyna z Gdyni i to dziewczyny z tej szkoły będą reprezentować nasze województwo na finałach ogólnopolskiej gimnazjady w Lublinie. Drugie miejsce przypadło drużynie z Starogardu Gdańskiego.

Po meczu Dyrektor Szkoły pan Krzysztof Andryskowski wręczył pamiątkowe medale i puchary ufundowane przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku.

Laureatom, finalistom gratulujemy i dziękujemy za stworzenie prawdziwego widowiska sportowego, a kibicom za wsparcie.

Zdjęcia z turnieju można obejrzeć w naszej galerii.

Dołączyliśmy do Facebooka

"Jak Cię nie ma na Facebooku, to nie żyjesz." - tak mówi się z ironią o kimś, kto nie należy do wielomilionowej sieci społecznościowej. Z dużą dozą sceptycyzmu i obawami o to, czy się uda, postanowiliśmy dołączyć do Facebooka.

Nasza aktywność w Interecie sięga początków istnienia naszej szkoły, jednak wiele się w sieci od tego czasu zmieniło. Czaty i fora internetowe odeszły trochę na boczny tor, strony internetowe stały się interaktywne, jednak od wielu lat prym w dziedzinie komunikacji wiodą portale społecznościowe. Postanowiliśmy więc trochę "odżyć", stąd strona na Facebooku: facebook.com/gimnazjumsierakowice.

Będziemy równolegle publikować informacje o naszej szkole na stronie internetowej szkoły oraz na tej facebookowej. Mamy nadzieję, że ułatwi to dostęp do nowinek z naszej szkoły osobom, które chętniej korzystają z urządzeń przenośnych. Nadal więcej informacji będzie znajdować się na naszej stronie internetowej, ta nowa ma posłużyć jako tablica newsów.

Zapraszamy do odwiedzania nas i wyrażania swojej opinii. Dodatkowo można na naszej stronie połączyć swoje konto Facebookowe z tym z naszej strony i używać Facebooka do logowania na naszej stronie. Po zalogowaniu się należy po prostu w panelu po prawej stronie wybrać opcję "Połącz konto Facebooka" i postępować zgodnie ze wskazówkami.

Idea opieki hospicyjnej

W dniach 9-10.04.2015 r. zorganizowane zostały spotkania uczniów wszystkich klas z pracownikami socjalnymi GOPS-u w Sierakowicach, Karoliną Radowską i Patrycją Wenta oraz psychologiem szkolnym Adrianą Wójtowicz. Przedstawione prezentacje miały na celu przybliżenie młodzieży naszego gimnazjum idei opieki hospicyjnej, uwrażliwianie na problemy związane z utratą zdrowia i problemy chorych w najbliższym otoczeniu, a także włączanie młodzieży w szeroko rozumiany wolontariat.

Temat jest szczególnie ważny teraz, gdy zbliża się zbiórka na rzecz Kartuskiego Hospicjum "Pola Nadziei 2015". Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do włączenie się w żonkilową akcję.

Organizatorzy: Wiesława Płotka, Karolina Radowska, Patrycja Wenta, Adriana Wójtowicz

Konkurs historyczno-filmowy
Napisane przez  AK AK21  czytań 21 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie historyczno-filmowym pt. "Bohaterowie drugiego planu" organizowanym przez Muzeum Historii Polski.

Inicjatywa składa się z dwóch etapów - napisania pracy badawczej na temat ważnej dla lokalnej społeczności postaci, która sama ryzykując w okresie PRL, niosła pomoc innym i walczyła w ten sposób o Wolną Polskę.

Do drugiego etapu przejdzie 6 prac z całej Polski i na ich podstawie, we współpracy z Łódzką Szkołą Filmową, powstanie scenariusz i etiuda filmowa - przy współudziale uczniów i studentów uczelni.

Szczegółowe informacje oraz regulamin dostępne są TUTAJ.

Zgłoszenia do 14 kwietnia u p. Adriana Klawikowskiego, sala 225.

Zapraszam!