HISTORIA W 3D | FINAŁ
Napisane przez  AK AK Konkurs Konkurs 164  czytań 164 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Od początku listopada w szkole trwał konkurs historyczny pt. „HISTORIA W 3D”. Bezpośrednim adresatem byli uczniowie klas drugich, zaś ich zadaniem było zbudowanie makiety obiektu związanego tematycznie  z średniowieczem. Zarówno projekt jak i wybór materiałów zostawiono uczniom – można było użyć wyobraźni i wykazać się kreatywnością. Jak się okazało, drugoklasistom nie zabrakło ani pierwszego, ani drugiego.

Najlepsi w szkolnych etapach konkursów kuratoryjnych

Konkursy kuratoryjne zostały rozstrzygnięte na poziomie szkoły i znamy już uczniów, którzy będą nasze gimnazjum reprezentowali w etapach rejonowych. Poniżej lista uczniów z podziałem na konkursy:

Konkurs fizyczny - Błażej Cymerman z klasy IIIc (nauczyciel prowadzący: Rajmund Spręga).

Konkurs matematyczny - Nikodem Choszcz z klasy IIIb, Błażej Cymerman z klasy IIIc, Anna Maszke z klasy IIIc (nauczyciele prowadzący: Małgorzata Kostuch i Elżbieta Matyka).

Konkurs biologiczny - Błażej Cymerman z klasy IIIc, Nikodem Choszcz z klasy IIIb, Dominika Płotka z klasy IIId, Anna Maszke z klasy IIIc, Adam Gackowski z klasy If (nauczyciel prowadzący: Iwona Andraszewicz).

Konkurs geograficzny - Maciej Kuchta z klasy IIg, Aleksander Skierka z klasy IIg (nauczyciel prowadzący: Anna Andryskowska).

Konkurs historyczny - Błażej Cymerman z klasy IIIc, Szymon Gojtowski z klasy IIIb, Julia Lewana z klasy IIIg, Adriana Klein z klasy IIIg, Dagmara Damps z klasy IIId (nauczyciele prowadzący: Witold Sildatk, Adrian Klawikowski, Mirosława Tandek i Jadwiga Grabowska).

Konkurs informatyczny - Szymon Formella z klasy IIg (nauczyciel prowadzący: Mariusz Ros).

Konkurs języka polskiego - Anna Maszke z klasy IIIc, Dagmara Damps z klasy IIId (nauczyciele prowadzący: Małgorzata Płotka i Eliza Piotrowska).

Warto również wspomnieć, że czworo uczniów bierze udział w więcej niż jednym konkursie. Oto oni:

Błażej Cymerman z klasy IIIc - fizyka, matematyka, biologia, historia

Anna Maszke z klasy IIIc - matematyka, biologia, język polski

Nikodem Choszcz z klasy IIIb - matematyka, biologia

Dagmara Damps z klasy IIId - język polski, historia

Kornelia Wenta zdobyła uznanie za śpiew w języku francuskim

Kornelia Wenta z klasy Id wzięła udział w grudniowym tournée Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Sierakowice". Zespół wystąpił z repretuarem bożonarodzeniowym w Belgii i Francji. Informacje o występnie Kornelii w miejscowości Thulin w Belgii mamy z pierwszej ręki, bo od naszych przyjaciół z Saint-Ghislain, którzy od wielu lat organizują razem z nami wymiany młodzieżowe. Więcej informacji i zdjęć można znaleźć w języku francuskim. Natomiast poniżej film z wykonaniem kolędy "Douce nuit" ("Cicha noc") przez Kornelię. Kornelia gratulacje!

Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły - klasy drugie

W sobotę 13.12.2015 r. na sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbył się drugi z kolei turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora szkoły. Tym razem o tytuł mistrza walczyły klasy drugie. Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn: IIa, IIb, IIc, IIg, IIi. Szkoda, że nie udało się zebrać zawodników chętnych do gry klasom IIe, IIf, IIh. Mecze odbywały się tym samym systemem jak dla klas trzecich tzn. „każdy z każdym”, więc każdy zespół miał do rozegrania cztery spotkania. Każde z nich było dramatyczne i pełne  napięcia, a szczególnie mecz pomiędzy klasą  IIg i II  jak się na koniec okazało klasami, które zajęły dwie pierwsze lokaty. Oto wyniki:

I miejsce klasa IIg – 12 punktów
II miejsce klasa IIa – 9 punktów
III miejsce klasa IIi – 6 punktów
IV miejsce klasa IIc – 3 punkty
V miejsce klasa IIb – 0 punktów

Gratulacje dla wszystkich zespołów za zaangażowanie oraz walkę fair play. Do zobaczenia za rok.

Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły - klasy trzecie

W sobotę 6.12.2014 r. odbył się pierwszy z trzech turniejów piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Cykl zawodów rozpoczęły klasy trzecie. Do walki o Puchar przystąpiło 7 drużyn (IIIa, IIIb, IIIc, IIId, IIIe, IIIg, IIIh). Zabrakło tylko reprezentacji klasy IIIf. Szkoda.

Pierwsze miejsce z kompletem punktów zajęła klasa IIId, która po raz drugi wywalczyła puchar. Walka o uzyskanie drugiego miejsca była niezwykle wyrównana. Bój toczyły trzy klasy: IIIc, IIIe i IIIh. Ponieważ wszystkie zespoły uzyskały taką samą ilośc punktów i wszystkie w spotkaniach ze sobą miały jedną porażkę i jedną wygraną o kolejności musiał zadecydować bilans bramkowy. Ostatecznie drugie miejsce zajęła klasa IIIe, miejsce trzecie przypadło klasie IIIh, czwarte - IIIc, piąte - IIIa, szóste - IIIb i siódme - klasie IIIg. Wartym podkreślenia jest fakt, że zespół IIIc był zespołem mieszanym, a grające dziewczyny popisały się świetnymi umiejętnościami i również strzelały bramki. Duże słowa uznania należą się również klasom IIIa i IIIg, które chociaż wystąpiły w zmniejszonych liczebnie składach imponowały zaangażowaniem i wolą walki.

Wszystkim drużynom serdecznie gratuluję sportowej walki w duchu zasady fair play.

Maciej Lewandowski