Informacja o spotkaniu dla rodziców uczniów klas VI szkół podstawowych

Obrazy newsów: 2014rodzice.jpg

Dnia 2 czerwca 2015 r. o godz. 17.30 w auli naszej szkoły odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów klas VI, których dzieci planują od przyszłego roku szkolnego uczęszczać do naszego gimnazjum.

W trakcie spotkania zostaną przedstawione najważniejsze założenia organizacji nauki w roku szkolnym 2015/2016 oraz informacje dla uczniów, którzy będą uczęszczali do klasy sportowej.

Zapraszamy serdecznie.

Konkurs ABC Młodego Ekonomisty

Dziś, tj. 21.05.2015 r. odbył się etap szkolny VI Powiatowego Konkursu ABC Młodego Ekonomisty. Wzięło w nim udział 28 uczniów. Największą ilość punktów uzyskali: Anna Maszke, Dagmara Damps, Klaudia Bednarek, Artur Leik, Marta Recłaf i Łucja Bendzmer i to oni 28 maja wyruszą od ZSZiO w Kartuzach powalczyć o tytuł najlepszego ekonomisty naszego powiatu.

Marieta Konkol

Gitarą i piórem :: Koncert poezji śpiewanej
Napisane przez  AK AK13  czytań 13 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Młodzież Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego zaprasza na koncert poezji śpiewanej pt.

„Gitarą i piórem”

do Zabytkowego Drewnianego Kościółka w Sierakowicach

w czwartek 28 maja 2015 roku na godzinę 19:00.

Zapraszamy!

Warsztaty w Borucinie

Dnia 20 maja 2015 roku dla uczniów uczęszczających na projekt z geografii, odbyła się wycieczka do Borucina. W ramach "XIII Bałtyckiego Festiwalu" odbyły się tam warsztaty dotyczące pomiarów hydrologicznych, limnologicznych i analiz hydrochemicznych. Stacja meteorologiczno – limnologiczna położona jest nad Jeziorem Górnym Raduńskim.

Gdy dotarliśmy na miejsce, naszym pierwszym celem była krótka prezentacja opisująca na czym polega działalność stacji, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o przeszłości naszego regionu.  Następnie zwiedziliśmy cały obiekt włącznie z "ogródkiem meteorologicznym". Jest to łąka na której dokonywane są pomiary i obserwacje meteorologiczne. Podstawowy zestaw przyrządów to klatka meteorologiczna z kompletem termometrów, wiatromierz, deszczomierz, termometry gruntowe, heliograf i wiele innych.

Następnie wypłynęliśmy na jezioro, oczywiście w celach badawczych. Pobieraliśmy próbki wody, określaliśmy niektóre parametry wody, mętność , temperaturę, zawartość tlenu. Potem w laboratorium  wykonaliśmy kilka doświadczeń dotyczących zanieczyszczeń jeziora.

Ten wyjazd bardzo mi się podobał. Wiele się nauczyłam.

U stóp Marszałka