Polskie Państwo Podziemne

27 września w całej Polsce obchodzono 75 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Nasza szkoła odpowiedziała pozytywnie na apel Instytutu Pamięci Narodowej i przystąpiła do akcji upamiętniającej dzień 27 września 1939 roku. Wszystkie klasy przygotowały na godzinach wychowawczych tematyczne plakaty. Efekty można obejrzeć na szkolnej auli i w naszej galerii.

Przypomnijmy tylko, że dziełem Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w czasie II wojny światowej, ale także stworzenie siły moralnej, kultywowanie niepodległościowej tradycji, która pozwoliła przetrwać także czas komunistycznej dyktatury.

Europejski Dzień Języków

Dnia 26.09.2014 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Impreza, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie gimnazjum wraz z  nauczycielami, odbyła się na auli szkolnej i została przeprowadzona w formie konkursu dla wszystkich klas.

Konkurs odbywał się osobno dla klas I, II i III. Każda klasa miała za zadanie wytypowanie  3-osobowej drużyny, która reprezentowała klasę w konkursie. Zadania konkursowe w formie quizu dotyczyły przede wszystkim kultury, historii, geografii krajów europejskich. Ponadto każda klasa musiała przebrać swoich reprezentantów pod kątem wcześniej wylosowanego kraju, przygotować plakat i zaprezentować go publicznie w języku obcym (klasy I - język angielski, klasy II i III - język francuski, język niemiecki). Dodatkowo  konkurs został wzbogacony o ciekawe zagadki dla publiczności. Uczniowie reprezentujący zwycięskie klasy otrzymali drobne upominki i dyplomy uczestnictwa.

Uzyskane wyniki:
Klasy pierwsze
1 miejsce - klasa 1d
2 miejsce - klasa 1e
3 miejsce - klasy 1b

Klasy drugie
1 miejsce - klasa 2i
2 miejsce - klasy 2f
3 miejsce - klasa 2g

Klasy trzecie
1 miejsce - klasa 3g
2 miejsce - klasy 3d
3 miejsce - klasa 3e

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego poprzedziły kampania wyborcza, apel oraz prezentacja kandydatów podczas konferencji.

Dnia 23 września 2014 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w głosowaniu na jednego spośród 11 kandydatów.

Po przeliczeniu głosów komisja wyborcza przedstawiła wyniki wyborów i skład nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

Weronika Reglińska z klasy IIIe - przewodnicząca
Klaudia Labuda zklasy IIIf - zastępca przewodniczącej
Kacper Labuda z klasy IIIg - sekretarz

Próbna ewakuacja

17 września 2014 r. przy sprzyjającej pogodzie udało się sprawnie przeprowadzić próbną ewakuację. W niespełna 4 minuty wszystkie osoby znajdujące się na terenie szkoły znalazły się na boisku szkolnym, docelowym miejscu ewakuacji w razie zagrożenia.

Takie próby mają na celu uświadomienie wszystkim, którędy należy opuszczać szkołę na wypadek zaistnienia prawdziwego zagrożenia. Szczególnie ważna jest taka próba dla nowych uczniów i nauczycieli.

Koncert w Filharmonii w Gdańsku

Dnia 13.09.2014 r. w sobotnie popołudnie wspólnie z uczniami z gimnazjów z Gowidlina, Kamienicy Królewskiej i Tuchlina pojechaliśmy na wycieczkę do Filharmonii Bałtyckiej na seminarium ekologiczne. Spotkanie to odbywało się już kolejny raz pod hasłem „Zielono mi”.

Na początku  odbył się krótki wykład poświęcony Kampinowskiemu Parkowi Narodowemu. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy związanych z formami ochrony przyrody, ciekawostką jest, że ten park znajduje się tak blisko terenu miasta i tak naprawdę ten obszar nie miał nigdy zostać parkiem narodowym.

Po wykładzie na scenie wystąpił kabaret "Czwarta fala", który przedstawił w swoich skeczach życie Polaków w zabawny i wesoły sposób. Na sam koniec obejrzeliśmy występ Marty Podulki. To był najmocniejszy punkt programu. Zaśpiewała ona kilka popularnych piosenek, opowiedziała nam trochę o sobie i swoim zespole.

Tak właśnie skończyła się nasza wycieczka do Filharmonii Bałtyckiej. Dziękujemy, że mogliśmy w ten sposób spędzić swoje sobotnie popołudnie.

Wiktoria Ziegert z klasy IIe