Wypłyń na głębię

Drodzy uczniowie! 

Od 1 kwietnia 2016 roku rusza projekt przeznaczony dla młodych adeptów sztuki wędkarskiej uczęszczających do szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Sierakowice pn. "Wypłyń na głębię 2 - Aktywne wędkarstwo". Zadanie to polegać ma na przeprowadzeniu dla 30 dzieci i młodzieży z terenu gminy Sierakowice zajęć teoretycznych i praktycznych w formie koła z zakresu wędkarstwa oraz zorganizowaniu w dniu 5 czerwca 2016 roku zawodów wędkarskich z okazji Dnia Dziecka. 

Ponadto uczestnicy zajęć koła wędkarskiego będą mieli możliwość przystąpienia do egzaminu na kartę wędkarską. 

Zajęcia teoretyczne odbywać się będą w budynku Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w ciągu tygodnia w godzinach popołudniowych, natomiast zajęcia praktyczne - wyjazdy nad jeziora w kwietniowe i majowe weekendy. Na zajęciach zapoznamy się z podstawowymi metodami i technikami połowu ryb, poznamy przepisy które obowiązują wędkującego. Ponadto nauczymy się przygotowywać zestawy do połowu ryb różnymi technikami. Ważnym elementem zajęć będzie również przygotowanie do egzaminu na kartę wędkarską. 

Jeżeli chciałbyś/chciałabyś uczestniczyć w tych zajęciach wypełnij poniższy formularz rejestracyjny i pobierz zgodę. Po jej wypełnieniu i podpisaniu przez rodziców musisz ją dostarczyć do sekretariatu Gimnazjum w Sierakowicach, ul. Spacerowa 14. O zakwalifikowaniu do projektu zostaniesz poinformowany mailem, a lista uczestników zostanie opublikowana na stronie: horyzont.sierakowice.pl.

Tutaj również znajdziesz wszystkie aktualne informacje dotyczące projektu. Pamiętaj!!! Liczba uczestników jest ograniczona! 

Formularz zgłoszeniowy: http://goo.gl/forms/VFq9PCykQv

III miejsce dla uczennicy naszego gimnazjum w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

Etap powiatowy Konkursu z Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych Powiatu Kartuskiego odbył się dnia 31 marca br. w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Żukowie. Celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży gimnazjalnej powiatu kartuskiego zainteresowania językiem angielskim oraz podnoszenie poziomu znajomości języka angielskiego.

Zbiórka elektrośmieci
Prezentacja na temat Wielkanocy

Zamieszczamy wspomnienia z czasu Wielkanocy. To wypowiedzi naszych uczniów o tym, jak to kiedyś było w kaszubskich domach, o zwyczajach i tradycji.

Prezentacja

Prezentacja powstała przy współpracy pań: Grażyny Parackiej i Marzeny Garskiej-Bonickiej.

Życzenia wielkanocne