Konkurs "100 rocznica I Wojny Światowej"

W dniu 16 maja 2014 r. w Katolickim Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kartuzach odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny “100 rocznica I Wojny Światowej”. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Szczodrowska z klasy 3a oraz Karol Grabowski z klasy 3f. Łącznie udział brał dziewięć reprezentacji z gimnazjów powiatu kartuskiego.

Miło nam zakomunikować, iż Paulina Szczodrowska zajęła I miejsce i została laureatem (ex aequo).

Serdecznie gratulujemy.

Gimnazjaliści rozliczali PITy
Napisane przez  AK AK Uczniowie Uczniowie 105  czytań 105 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Uczniowie klas III naszej szkoły realizowali projekt lekcyjny pt. "Nie przerazi mnie ten kwit - sam rozliczę sobie PIT"  w ramach Wiedzy o społeczeństwie. Zgodnie z podstawą programową - 20% lekcji WOS powinno być realizowanych właśnie metodą projektów.

Zadanie polegało na rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego z podanymi danymi (PIT11) przy wykorzystaniu przygotowanej przez Ministerstwo Finansów platformy internetowej, za pomocą której w tym roku ponad 5 milionów Polaków rozliczyło się z fiskusem. Jest to najproszta i co istotne - DARMOWA - możliwość wypełenienia swoich zobowiązań wobec Skarbu Państwa.

Uczniowie zamiast wysłać zwalidowany formularz do właściwego Urzędu Skarbowego, wysyłali go elektronicznie do nauczyciela WOS, zaś ten prawdzał wynik i wysyłał infromację zwrotną. Po zakończeniu, projekt był dyskutowany i podlegał ewaluacji. Poniżej jej wyniki:

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie o Krajach Niemieckojęzycznych

Dnia 15 maja 2014 roku w Publicznym  Gimnazjum nr 2 w Starogardzie Gdańskim odbył się IV Wojewódzki Międzygimnazjalny Konkurs o Krajach Niemieckojęzycznych.

Celem konkursu było przybliżanie kultury, tradycji i zwyczajów krajów niemieckojęzycznych, poznawanie specyfiki kulturowej i realioznawczej krajów niemieckiego obszaru językowego oraz rozbudzanie ciekawości i otwartości wobec kultur krajów niemieckojęzycznego obszaru językowego.

Zadania konkursowe obejmowały następujące dziedziny:
- geografia krajów niemieckojęzycznych
- kultura (literatura, malarstwo, zabytki, muzyka, tradycje, zwyczaje, przysłowia)
- historia (po II wojnie św.)
- polityka
- zagadki, rebusy językowe, idiomy.

Konkurs odbył się w języku polskim i w języku niemieckim.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Julia Lewna z kl. 2g i Paulina Szczodrowska z kl. 3a, która otrzymała wyróżnienie.

Danuta Drywa - opiekun uczestników konkursu

Warsztaty profilaktyczne "Potrafię odmówić - asertywność"

Warsztaty odbywać się będą w auli szkolnej. Uczniowie przychodzą na spotkanie z nauczyielem, z którym mają daną lekcję:

4 godz. lekcyjna - klasy trzecie
5 godz. lekcyjna - klasy drugie
6 godz. lekcyjna - klasy pierwsze

Całość koordynują:
Wiesława Płotka - pedagog szkolny
Tomasz Ziemann - wicedyrektor ds. wychowawczych

XV Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

W dniach 12-14.05.2014 r. na stadionie gminnym w Sierakowicach odbyły się XV Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Reprezentacja naszego gimnazjum liczyła 45 osób, które w 22 konkurencjach walczyły o medale i pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej. Podczas trzydniowej rywalizacji z koleżankami i kolegami z gimnazjów w Gowidlinie, Tuchlinie, Kamienicy Królewskiej i Szopie nasi reprezentanci zdobyli 121 punktów ulegając reprezentacji Tuchlina (132 pkt), wyprzedzając zaś zespół z Gowidlina o 11 punktów (110 pkt).

Oto nasi medaliści igrzysk:

Dziewczęta

Złoty medal:
– dwa ognie – Paulina Rompa, Natalia Reiter, Agata Leik, Karolina Plichta, Klaudia Płotka, Paulina Bulczak.

Srebrny medal:
– sztafeta 4x400m – Weronika Leik, Paulina Formela, Klaudia Miotk, Jagoda Czaja.

Chłopcy

Złoty medal:
– pchnięcie kulą – Patryk Skrzypkowski
– rzut piłeczką palantową – Patryk Skrzypkowski
– 1500m – Tomasz Rzeszutek
– sztafeta 4x400m – Damian Kitowski, Jakub Reiter, Sebastian Wenta, Krystian Makurat
– piłka nożna – Seweryn Niklas, Tomasz Rzeszutek, Damian Kitowski, Jakub Reiter, Patryk Cyperski, Damian Konkel, Jakub Różnicki, Szymon Marszałkowski

Srebrny medal:
– pchnięcie kulą – Marcin Zelewski
– skok wzwyż – Sebastian Płotka
– rzut piłeczką palantową – Michał Tutkowski
– 3000m – Tomasz Rzeszutek
– 1500m – Jakub Różnicki
– skok w dal – Mateusz Wejer
– sztafeta 4x100m – Piotr Stenka, Kamil Piotrowski, Mateusz Wejer, Jakub Różnicki

Brązowy medal:
– 400m – Jakub Reiter
– rzut piłeczką palantową – Michał Wejer

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników. Powodzenia w przyszłym roku.

Maciej Lewandowski