Gimnazjaliści o wielkich sercach

14 lutego gimnazjaliści obdarowywali się walentynkami w kształcie serca, ale prawdziwe serce okazali nie tylko tego dnia.

Warto przypomnieć, że grupa uczniów z naszej szkoły włączyła się w akcję charytatywną „Podziel się kocykiem”, pokazując tym samym, że los bezdomnych i potrzebujących zwierząt nie jest im obojętny.

Zmiany organizacyjne w sieci szkół w Gminie Sierakowice

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przekazujemy kolejną część informacji na temat faktów związanych z reformą edukacji. Tym razem chodzi konkretnie o sprawy najbliższe naszemu środowisku, mianowicie o zmiany organizacyjnej w sieci szkół w naszej gminie.

10 lutego 2017 r. Rada Gminy Sierakowice, zobligowana ustawami Ministra Edukacji Narodowej, podjęła uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Założenia tego projektu przedstawiamy Państwu poniżej w prezentacji multimedialnej, przedstawionej także na spotkaniu z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach dnia 15 lutego 2017 r.

Prezentacja multimedialna

W dalszej kolejności z projektem zapozna się Kuratorium Oświaty w Gdańsku i dopiero po wyrażeniu pozytywnej opinii przez Pomorskiego Kuratora Oświaty, Rada Gminy Sierakowice będzie mogła podjąć wiążącą uchwałę.

V miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii

15 lutego 2017 r. Joanna Cyman (3d), Adam Gackowski (3f) i Tymoteusz Krzebietke (1g) reprezentowali  nasze gimnazjum w I Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii w Gimnazjum im. J. Heweliusza w Żukowie.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 39 uczniów z województwa pomorskiego, pomimo dużej konkurencji Joannie Cyman udało się zająć V miejsce.

Gratulacje!

I Międzyklasowy Turniej Scrabble

15.02.2017 r. odbył się I Międzyklasowy Turniej Scrabble. Każdą klasę reprezentowały dwie osoby. W pierwszym etapie turnieju rozgrywki odbywały się pomiędzy uczniami z równoległych klas.

Konkurs logopedyczny

Co to jest logopedia? Czym zajmuje się logopeda? Co to jest wada wymowy? Czym jest dykcja i wyraźne mówienie? Co to są łamańce językowe?

Pomyśl, jeśli nie wiesz poszukaj odpowiedzi w dostępnych źródłach informacji (internet, biblioteka). Jeśli nadal nie wiesz możesz zawsze mnie zapytać.

Następnie przedstaw swoją odpowiedź w formie plakatu. Jeśli chodzi o technikę i format masz wszelką dowolność.

Pamiętaj że praca ma być ciekawa, oryginalna, staranna.

Pomyśl, poszukaj, poczytaj, postaraj się.

Logopeda Edyta Rawicka