Konferencja Szkół Promujących Zdrowie

Decyzją Pani Kurator Moniki Kończyk nasza szkołą została regionalnym koordynatorem działań związanych z promowaniem zdrowia. W związku z tym w dniu 25.05.2017 r.  w gimnazjum odbyło się spotkanie Szkół Promujących Zdrowie z powiatu chojnickiego, kartuskiego i kościerskiego.

ABC Młodego Ekonomisty

W finale powiatowego konkursu "ABC Młodego Ekonomisty" w ZSZiO w Kartuzach, dnia 25.05.2017 r. naszą szkołę reprezentowała szóstka uczniów: Szymon Ortmann, Karolina Młyńska, Adriana Paracka z klasy IIIe, Aleksandra Czapla z klasy IIIc, Martyna Felskowska, Dominika Teclaf z klasy IIId. Uczestniczyło w nim 87 osób ze szkół z całego powiatu.

Ola Makurat zrobiła duże wrażenie na gimnazjalistach

Ola Makurat, koszykarka ligi NCAA, odwiedziła 24 maja 2017 r. naszą szkołę i spotkała się z uczniami klas sportowych oraz innymi zainteresowanymi. Opowiedziała o swojej karierze sportowej, chociaż wolała nazywać ją swoją drogą życiową. Całe spotkanie było ciekawe, imponujące, dające nadzieję na to, że marzenia się spełniają. Trzeba tylko w to wierzyć i mieć wsparcie rodziny.

Kolejny sukces naszych uczniów w XI Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Matman"

Dnia 24 maja 2017 roku w Potęgowie odbył się ostatni etap XI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Matman". Wzięło w nim udział 32 uczniów, w tym cztery uczennice z naszego gimnazjum: Martyna Michalak z klasy Ic, Agata Spręga z klasy IIe, Martyna Felskowska z klasy IIId oraz Ania Syldatk z klasy IIIe.

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów uczniów

W związku z reformowaniem polskiej oświaty Minister Edukacji Narodowej przygotowała pismo skierowane do rodziców i opiekunów, w którym opisuje obecny etap reformy oraz kolejne zamierzenia. List dostępny poniżej.

List do rodziców