Mecz koszykówki: uczniowie — nauczyciele
10.11.2005 r. uczniowie zmagali się z nauczycielami w meczu piłki koszykowej. Od początku meczu uczniowie prowadzili, aż do momentu, kiedy prowadzenie z wynikiem 17:16 objęli nauczyciele. Od tego momentu gra była bardzo wyrównana. Uczniowie przejęli prowadzenie z dość znaczną przewagą 37:29. Ostatecznie nauczyciele wygrali mecz jedynie z czteroma punktami przewagi. Przez cały czas na trybunach była równie gorąca atmosfera jak na boisku. W przerwach oraz na koniec meczu wystąpił szkolny zespół cheerleaderek.
Konkurs historyczny
10.11.2005 r. trzecioklasiści zmagali się pytaniami historycznymi w zorganizowanym przez historyków z naszej szkoły konkursie historycznym. Konkurs polegał nie tylko na wykazaniu się wiedzą, ale również szybkością i sprawnością fizyczną. Ostateczna klasyfikacja konkursu to: IIIi, IIIg i IIIj.
Gratulacje dla uczestników.
Historycy ocenili ogólny poziom wiedzy historycznej na szóstkę... w skali dziesięciostopniowej. Niektóre klasy otrzymały równiez pochwałę za strój adekwatny do uroczystości.
Czym zajmuje się balbutologopeda?
To już drugie pytanie w konkursie logopedycznym. Prawidłowe odpowiedzi prosze dostarczyć do końca listopada na kartkach (imię, nazwisko, klasa) do pani pedagog.
Poprzednie pytanie brzmiało: Czym zajmuje się logopeda? Na konkurs wpłynęło 25 poprawnych odpowiedzi. W drodze losowania wygrał Krzysztof Andryskowski — klasa Ih (zbieżność imienia i nazwiska z panem dyrektorem jest przypadkowa). Nagroda to srebrny naszyjnik z bursztynem.
Zmiana usługi i adresu internetowego
Szkoła posiada obecnie Internet DSL i w taki sposób łączy się z siecią. Oznacza to, że sieć chodzić będzie sprawniej, a także możliwości będą większe. Zmiana usługi dostępu do Internetu wymusiła również zmianę oficjalnego adresu internetowego szkoły oraz adresów e-mail.
Oficjalny adres to: http://gimsierak.internetdsl.pl, a adresy mailowe znajdziecie w dziale kontakt.
Młodzież a paragrafy
Dnia 04.11.2005 r. Klub Dyskusyjny zorganizował spotkanie z komendantem Policji w Kościerzynie, panem Wiesławem Formelą, pt. "Młodzież a paragrafy".
Uczestnicy (około 70 osób) wysłuchali interesującej prezentacji multimedialnej dotyczącej ustaw, przepisów, paragrafów i procedur, którym podlegają młodzi ludzie w wieku gimnazjalnym wtedy, gdy wchodzą w konflikt z prawem.
Pytań było co niemiara, a dyskusja pozwoliła młodzieży na jeszcze większe zwrócenie uwagi na odpowiedzialnośc w szerokim tego słowa znaczeniu.