Wycieczka do Berlina, Poczdamu i Krausnick

Na tę wycieczkę pojechali uczniowie z różnych klas naszej szkoły. Wystartowaliśmy o godz. 4.00 rano w poniedziałek 3 czerwca 2013 r. i około godz. 10.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Berlina. Zrobiliśmy piękny spacer po mieście, mijając takie obiekty jak: Reichstag, Bramę Brandenburską, Plac Poczdamski, Checkpoint Charlie (dawne przejście graniczne między Berlinem Wschodnim i Zachodnim), Nowy Odwach, Katedrę Berlińską, Wieżę Telewizyjną, Uniwerystet Humboldta, pomnik Fryderyka II i plac Geandarmenmarkt. Wszystko to przy dobrej pogodzie, nie było zbyt gorąco i nie padało, a więc aura w sam raz na spacer.

We wtorek udaliśmy się do Poczdamu, stolicy Brandenburgii i również rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta. Zobaczyliśmy m.in. stare miasto, Bramę Brandenburską i Nałęczyńską, dzielnicę rosyjską i holenderską, a na koniec przepiękny kompleks pałacowo-parkowy Sanssouci. W ciągu dnia zrobiliśmy sobie przerwę w zwiedzaniu i pojechaliśmy do Parku Filmowego Babelsberg, gdzie można było obejrzeć od kulis, jak powstają filmy, efekty specjalne do filmów, zapoznać się z rekwizytami i miejscami przygotowanymi dla potrzeb wielu popularnych produkcji. Szczególnie duże wrażenie zrobiła wizyta w studio telewizyjnym, gdzie nasze uczennice brały udział w nagraniu programu telewizyjnego oraz pokaz kaskaderski. Obie wizyty zostały sfilmowane i zostały umieszczone pod tekstem.

Trzeciego dnia, czyli w środę pojechaliśmy do Krausnick, miejscowości, w której znajduje się Tropical Islands. Jak się okazało była to najbardziej oczekiwana atrakcja przez uczestników wyjazdu. Wyspy Tropikalne to kompleks rekreacyjny, na którym znaleźć można baseny, zjeżdżalnie wodne, las tropikalny, atrakcje dla dzieci, miejsca noclegowe, restauracje i wiele innych.

Około godziny 18.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Sierakowic.

Wyjazd należy niewątpliwie do bardzo udanych, patrzę tu oczywiście z perspektywy opiekuna. Ponieważ jeszcze nie byłem na wycieczce, na której nie doszło do jakichś nieprzewidywanych zdarzeń ze strony jej uczestników. Wszyscy byli zdyscyplinowani i nikt nie sprawiał kłopotów, co zaowocowało tym, że również dla opiekunów był to raczej czas odpoczynku niż wytężonej pracy opiekuńczo-wychowawczej. Za to dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom.

Krzysztof, przez ciebie przybyło mi parę siwych włosów! ;-) Na szczęście okazało się, że Krzysztof ma specyficzne poczucie humoru.

Dziękuję serdecznie opiekunom: pani Zofii Laddach, pani Grażynie Węsiora i panu Maciejowie Lewandowskiemu.

Oczywiście ogromne podziękowania kieruję również pod adresem pana Mateusza Klimka, który prowadząc nas po ulicach Berlina i Poczdamu, uświetnił nam zwiedzanie niezmiernie ciekawymi opowiastkami na temat historii oglądanych miejsc.

Tomasz Ziemann - kierownik wycieczki