Rajd "Majówka z generałem Józefem Wybickim"

Dnia 25 maja 2013 roku wraz z innymi kolegami z koła "Europodwórko" oraz  opiekunem panią Anną Andryskowską wzięliśmy udział w IX Majówce z Generałem Józefem Wybickim.

Nasza przygoda rozpoczęła się w Sikorzynie, gdzie wspólnie z przedstawicielami innych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych zostaliśmy oprowadzeni (przez obecnego właściciela) po dworku zamieszkiwanym niegdyś przez rodzinę Józefa Wybickiego. Duże wrażenie wywarły na nas stare, kaflowe piece, które były pięknie zdobione.

Następnie w punkcie startowym każda z drużyn odpowiadała na wylosowane pytania dotyczące dawnego gospodarza posiadłości. Po udzieleniu odpowiedzi dostaliśmy mapkę, na podstawie której musieliśmy dotrzeć to Będomina oddalonego ok. 13 km od miejsca startu. Na trasie znajdowało się sześć punktów, przy których musieliśmy wykazać się wiedzą na temat generała. Wszystkie zadania były ciekawie przygotowane przez uczniów szkół średnich w Kościerzynie.

Mieliśmy też okazję strzelać z łuku, rozwiązywać skomplikowane  rebusy oraz obejrzeć piękne tańce w strojach z epoki.  Pogoda od początku była niepewna, lecz dopisywała nam do samego końca. Przy mecie musieliśmy odpowiedzieć na decydujące pytania. Trasa była wyczerpująca.

Na koniec zostaliśmy nagrodzeni  kiełbaskami z grilla, grochówką oraz domowymi wypiekami. Dzień był męczący, lecz wszystkim dopisywał dobry humor. Gdybyśmy mieli możliwość wzięcia udziału w rajdzie ponownie, zrobilibyśmy to z miłą chęcią.

Klaudia Miotk z klasy IIId, Weronika Marszałkowska z klasy IIIe

Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.