Kolosy 2012

Dzień Kobiet spędziliśmy nietypowo, a mianowicie na Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni. Impreza odbywa się już 15-sty raz z rzędu, najlepsze prezentacje zostają nagrodzone statuetką „Kolosa”, nawiązującej do posągów z wyspy Wielkanocnej.

Na początku wysłuchaliśmy relacji z podróży do Azji pana Łukasza Stecko, następnie dowiedzieliśmy się ”Jaka szybka jest Islandia”  (na piechotę) od Marcina Janka i Jacka Tenderenda, później wraz z Katarzyną Dybżyńską zwiedziliśmy  Palestynę,  natomiast po trzech stolicach Kurdystanu opowiadał pan Bartosz Bartoszewicz.  Po pięknych chwilach z podróżnikami przenieśliśmy się do czasów Leaona Barszczewskiego,  który w latach 1876-1897 odkrył Samarkandę. Wszyscy ci podróżnicy przeżyli w swoich wyprawach piękne, a czasem przerażające chwile. Dzięki temu poznaliśmy inne, jakże inne od naszej oblicza kultur, życie zwykłych ludzi.

Uważam, że spotkanie było interesujące i zarazem kształcące. Czekamy już na przyszłe „Kolosy”.

Efektem tego spotkania jest pomysł zorganizowania w naszej szkole „Małych Kolosów”. Konkurs ten polegać będzie na przedstawieniu prezentacji dotyczącej relacji ze swojej podróży, tej dalekiej lub bliskiej. Termin dostarczenia prezentacji to ostatni dzień kwietnia. Prace proszę przekazać pani Annie Andryskowskiej.

Uczestniczki wyjazdu do Gdyni na „Kolosy”

Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.