Uczniowie wyróżnieni przez ministerstwo
Napisane przez  AK AK Konkurs Konkurs 899  czytań 899 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Dwóch naszych uczniów - Jan Cymerman oraz Maciej Staniszewski z klasy IIIf otrzymali wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie "Stwórz miniprojekt" organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Ideą konkursu było przybliżenie młodemu pokoleniu tematyki dotyczącej recepcji środków unijnych w lokalnym środowisku. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć miniprojekt, w którym mieli opisać wymarzoną przez siebie inwestycję, którą należałoby ich zdaniem preprowadzić w miejscu zamieszkania. Należało określić szacowaną wartość projektu, a przede wszystkim opisać skutki jego oddziaływania na całą lokalną społeczność.

Jan Cymerman zaproponował budowę ekologicznej spalarni śmieci - z jego projektem można zapoznać się po kliknięciu w Jego zdjęcie. Tytuł projektu to "Czyste środowisko dla mądrych ludzi".

"Mój projekt ma na celu poprawiania środowiska życia w mojej gminie a nawet w powiecie. Chcę aby mój projekt o utylizacji śmieci znalazł rozwinięcie w budowie. Mam nadzieję, że tak się stanie, bo liczy się zdrowie ludzi."

Maciej Staniszewski wystąpił o dofinansowanie projektu pod tytułem "Wodny park na Wichrowym Wzgórzu" - więcej na jego temat po kliknięciu w zdjęcie Macieja.

"W miejscowości, w której mieszkam nasi włodarze wiele zrobili już dla młodzieży jak i mieszkańców naszej gminy. Powstały w krótkim czasie place zabaw, orlik, skate park oraz lodowisko. Kolejnym celem, do którego dąży młodzież w naszej miejscowości jest Aquapark. Projekt ten należałoby zrealizować chociażby dla gimnazjalistów uczęszczających do klas sportowych, którzy w obecnej chwili na lekcję pływania dojeżdżają do odległych miejscowości położonych nawet o 50 km."

Z naszej szkoły udział wzięło jeszcze kilkunastu uczniów, których lista pojawi się niebawem w osobnym artykule.

Wyróżnionym serdecznie gratuluję, a o szóstkach z WOS wspominać nie muszę.