III Pomorska Sesja Krajoznawcza PTTK

Dnia 9 listopada 2012 r. dziewięcioro uczniów naszego gimnazjum wraz z panią Anną  Andryskowską wzięło udział w III Pomorskiej Młodzieżowej Sesji Krajoznawczej PTTK, która odbyła się w Klubie Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej  w Gdyni Babich Dołach.

Uroczyste rozpoczęcie sesji nastąpiło od powitania nas i przedstawienia programu. Następnie słuchaliśmy laureatów Pomorskiego Konkursu Krasomówczego. Potem młodzież, która przybyła z różnych szkół,  przedstawiła  swoje prezentacje. Obejrzeliśmy  także inscenizację przygotowaną przez jedną z grup na temat ciekawych i pięknych miejscowości na Pomorzu.

Na zakończenie nasze koleżanki: Laura Węsierska, Mela Paracka, Paulina Formela, Julia Walkusz oraz kolega Adrian Felskowski przedstawili prezentację multimedialną  "Poznajemy Jezioro Bukowskie", realizowany w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym.

Z kolei nastąpiło ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród  i  dyplomów.  Udaliśmy się także pod pomnik generała Józefa Dąbka. Złożyliśmy hołd i uczciliśmy jego  pamięć minutą ciszy oraz zapaliliśmy symboliczny znicz.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie statków powietrznych lotnictwa morskiego Marynarki Wojennej. Przeżyciem dla nas była możliwość siedzenia za sterami helikopterów bojowych (szkoda tylko, że odbywało się to "na sucho"). Na tym zakończyła się nasza pouczająca i ciekawa wycieczka. Pełni wrażeń wróciliśmy do Sierakowic.

Karol Grabowski, IIf