Wycieczka po Kaszubach

Na wycieczkę po Kaszubach pojechało 13 czerwca 2012 r. kilkoro uczniów z naszej szkoły wraz z panią Anną Andryskowską. Warunkiem uczestniczenia w wyjeździe był udział w zajęciach z języka kaszubskiego i osiąganie sukcesów w nauce tego języka. Wraz z nami jechali również uczniowie z innej szkoły z powiatu kartuskiego.

Wyjazd zaczęliśmy od Parku Miniatur. Położony jest on w Stryszej Budzie, niepozornej małej wiosce. W Parku znajduje się ponad 50 miniaturowych budowli. W ich skład wchodzą takie znane budynki, jak np. Krzywa Wieża w Pizie, Big Ben, Świątynia Abu Simbel, lecz również zabytkowe kościoły i miejsca warte zobaczenia z okręgu Pomorza. Oprócz miniaturowych konstrukcji jest także Gabinet Śmiechu, Zamek Strachu czy Baśniowa Kraina.

Z Parku Miniatur pojechaliśmy do Kartuz, do Muzeum Kaszubskiego im. F. Tredera. Na koniec wycieczki wybraliśmy się do kolegiaty kartuskiej.

Tę wycieczkę uznać można za udaną – poznaliśmy ciekawe miejsca w naszych okolicach czy po prostu wracaliśmy z przyjemnością tam, gdzie byliśmy już wcześniej. W każdym razie dowiedzieliśmy się nowych, interesujących rzeczy. Oczywiście ten wyjazd nie miałby miejsca, gdyby nie sponsorzy, którym w imieniu wszystkim uczestników serdecznie dziękujemy.

Paulina Szczodrowska