Konkursy przyrodnicze

W tym roku szkolnym odbyły się już trzy konkursy o tematyce przyrodniczej.

1. Regionalny konkurs na zielnik „Zioła i leki z apteczki Floriana Ceynowy” - na ten konkurs zielniki przygotowali następujący uczniowie:

• Hanna Bladowska kl. IId
  • Łucja Kuczkowska kl. IId
  • Dawid Galeński kl. IIe
  • Jakub Sildatk kl. IIe

Jest to praca bardzo czasochłonna, wymagająca dużej dokładności oraz wiedzy wykraczającej poza program gimnazjum. Najlepszy zielnik z naszego grona wykonał Jakub Sildatk. Jego praca zajęła III miejsce w regionie.

2. Kuratoryjny Konkurs Biologiczny dla uczniów gimnazjów. Etap szkolny odbył się 7 listopada 2011 r., wzięło w nim udział 23 uczniów klas II i III. Najlepsi okazali się:

I miejsce - Katarzyna Bigus kl. IIIh

II miejsce - Paweł Wróblewski kl. IIId

III miejsce - Krzysztof Kowalewski kl. IIc

III miejsce - Michał Woźniak kl. IIIc

III miejsce - Dawid Galeński kl. IIe

Wszystkie osoby, które zajęły III miejsce uzyskały taką samą ilość punktów. Osoby te zakwalifikowały się do etapu rejonowego, który odbędzie się 12 stycznia 2012 r w Kościerzynie.

3. XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Etap szkolny odbył się 15 listopada bieżącego roku, uczestniczyło w nim 13 osób. Najwięcej punktów zdobyli:

I miejsce - Krzysztof Kowalewski kl. IIc

II miejsce - Natalia Niklas kl. IIIg

II miejsce - Rafał Lehmann kl. IIId

II miejsce - Dawid Polejowski kl. IIc

II miejsce - Kamil Felskowski kl. IIId

Uczniowie, którzy zajęli drugie miejsce uzyskali taką samą ilość punktów. Nasza szkołę w kolejnym etapie reprezentować będą Krzysztof Kowalewski, Natalia Niklas, Dawid Polejowski i Rafał Lehmann.

Gratulujemy najlepszym i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursów o tej tematyce (w lutym konkurs ekologiczny).

Iwona Andraszewicz