Wrzesień w Centrum Hewelianum w Gdańsku

W ramach projektu unijnego na naszej szkole zamontowane zostały solary i dołączyliśmy do co raz to modniejszego nurtu ekologicznego, w myśl którego można stosować alternatywne źródła energii, przyjazne dla środowiska.

Projekt przewidywał również, że 300 gimnazjalistów weźmie udział w zajęciach dotyczących energii w Centrum Hewelianum w Gdańsku. I tak sukcesywnie klasy wybierają się ze swoimi wychowawcami do Trójmiasta, aby obejrzeć wystawę "Energia, Niebo i Słońce". Wyjazdy będą trwać do końca września tego roku.

Każde stanowisko poświęcone jest jakiemuś rodzajowi energii, jej powstawaniu, zachowaniu i zastosowaniu. Można zobaczyć, jaki rodzaj energii wykorzystujemy w codziennym życiu i poprzez doświadczenia przekonać się, skąd się ona bierze.

Poza wspomnianą wystawą klasa IIb odwiedziła też wystawę "Wehikuł Czasu - Człowiek i Pocisk", umieszczoną w dawnych schronach fortyfikacji Góry Gradowej. Historyczna ekspozycja, wzbogacona słuchowiskami, przedstawia nie tylko wybrane epizody z dziejów fortu, ale także sztukę wojenną, jak historię czarnego prochu czy pracownię fortyfikatora.

Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.