XII Ogólnopolskie Spotkanie Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów
Grupa gimnazjalistów z koła Europodwórko i Młodych Przyrodników 12.03.2010 r. pojechała na XII Ogólnopolskie Spotkanie Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, które odbyło się w hali sportowo-widowiskowej w Gdyni. Mieliśmy okazję posłuchać relacji osób, które realizują swoje marzenia, podróżując po całym świecie. Uczestnicy wypraw swoje przeżycia utrwalali na zdjęciach i filmach, które my mieliśmy okazję obejrzeć.

Jedna z prezentacji dotyczyła wyprawy szalupą do Kopenhagi. Zawinęli do czternastu portów, "z wody" zwiedzili stolicę Danii. Na koniec wyprawy dopadł ich ulewny deszcz, grzmoty, błyskawice i szkwały o sile sztormu.

Oglądaliśmy film pt.: "Nurkowy rekord świata- wyznanie rzucone klątwie". Śmiałkowie z Polski, na przekór wierzeń Indian, wyruszyli nurkować w najwyżej położonym na świecie jeziorze w katedrze wulkanu Lucancabur. Kamil Iwankiewicz - główny podróżnik, ustanowił czterdziestominutowy rekord świata w nurkowaniu górskim.

Następny film dotyczył podróży, a tytuł brzmiał: "W 198 dni dookoła świata". Joanna Pajkowska wyruszyła z Panamy, by przez Pacyfik dostać się na Ocean Indyjski, skąd dalej przez Atlantyk dotrzeć na miejsce startowe.

Wyprawa do Ameryki Południowej pt.: "El Condor Rio Colca" dotyczyła dwudziestokilometrowego odcinka Kanionu Colca w Peru. Cały zaplanowany odcinek został przebyty z trakcie dwóch podróży, ponieważ w 2008 r. została przerwana z powodu wyjątkowo trudnych warunków. W 2009 r. dokończoną drugą cześć trasy.

Ostatnia prezentacja przedstawia rejs młodzieży z opiekunami wokół Islandii. W czasie podróży na pokładzie jachtu "Stary" okrążyli groźny cypel Hornbjarg i "przecięli" koło podbiegunowe północ.

Doświadczyliśmy ciekawych wrażeń, usłyszeliśmy niesamowite opowieści wspaniałych ludzi, dla których egzotyczne wyprawy są codziennością. Podróżowali oni na przekór wszystkim trudnościom: by życie miało lepszy smak!
Sylwia Formela i Julita Andryskowska, klasa IIIe

Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.