Wycieczka do banku
W ramach projektu: "Z matematyką przez życie" dnia 20 października 2005 roku uczniowie z klas trzecich gimnazjalnych wraz z opiekunami wybrali się na zaplanowaną wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Sierakowicach. Grupę powitał Dyrektor Banku Pan Roman Dawidowski. Oprowadził nas po banku — pokazał grupie, czym zajmują się poszczególne pracownice. Wskazał stanowiska na których pracownicy banku założą konto, wpłacą pieniądze, zrealizują przelew, poinformują klienta o ofertach kredytowych. Dyrektor zaprowadził grupę do pomieszczenia, w którym na życzenie klienta, pracownik banku przelicza gotówkę. Pokazał uczniom jak korzystać z bankomatu, jak wypłaca się pieniądze, a następnie zaprosił wszystkich do swego gabinetu. Tam w miłej atmosferze został przeprowadzony wywiad z Dyrektorem Banku, który przybliżył wszystkim obecnym historię banku i wszystko co z nim związane, a mianowicie m.in. o lokatach, kredytach, stopach procentowych, itp.