Sukces naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Matman"

1 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Potęgowie odbył się etap powiatowy XI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matman”. W etapie szkolnym wzięło udział 353 uczniów z 20 szkół powiatów: słupskiego, lęborskiego, bytowskiego i kartuskiego.

Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 120 uczniów, którzy rozwiązywali zadania matematyczne indywidualnie oraz w grupach. Trzydziestu dwóch uczniów (z klas pierwszych 12, z drugich i trzecich po 10 uczniów) zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 24 maja.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się czworo uczniów z naszego gimnazjum, są to: Martyna Michalak z Ic, Agata Spręga z IIe, Martyna Felskowska z IIId oraz Anna Syldatk z IIIe.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

Emilia Syldatk