Zmiany organizacyjne w sieci szkół w Gminie Sierakowice

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przekazujemy kolejną część informacji na temat faktów związanych z reformą edukacji. Tym razem chodzi konkretnie o sprawy najbliższe naszemu środowisku, mianowicie o zmiany organizacyjnej w sieci szkół w naszej gminie.

10 lutego 2017 r. Rada Gminy Sierakowice, zobligowana ustawami Ministra Edukacji Narodowej, podjęła uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Założenia tego projektu przedstawiamy Państwu poniżej w prezentacji multimedialnej, przedstawionej także na spotkaniu z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach dnia 15 lutego 2017 r.

Prezentacja multimedialna

W dalszej kolejności z projektem zapozna się Kuratorium Oświaty w Gdańsku i dopiero po wyrażeniu pozytywnej opinii przez Pomorskiego Kuratora Oświaty, Rada Gminy Sierakowice będzie mogła podjąć wiążącą uchwałę.