Koncert bożonarodzeniowy 2017

W niedzielę 8 stycznia 2017 roku w auli naszego gimnazjum, jak co roku o tej porze, odbył się  Koncert Bożonarodzeniowy dla rodziców i zaproszonych gości. Na program koncertu złożyły się kolędy i utwory o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Chóru Szkolnego Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach, zespołu wokalno-ruchowego „Koraliki” ze Szkoły Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach oraz zaproszonych do udziału w koncercie gości specjalnych.

Chór szkolny wykonał tradycyjne kolędy:  „Przybieżeli do Betlejem” z towarzyszeniem altówki (Zuzia Myszk), „Cicha noc” oraz „Mizerna cicha”, w której partie solowe wykonały debiutantki Karolina Młyńska, Ania Cyperska i Klaudia Wenta. Chórzystki wykonały też popularne pieśni o tematyce bożonarodzeniowej tj. „Kolęda płynie z wysokości”, w której wybrzmiały solo głosy naszych talentów: Pauliny Górlikowskiej i Małgorzaty Wróbel oraz „Mario, czy Ty wiesz” w oryginalnej interpretacji Pauli Jereczek. Klaudia Szreder, profesjonalnie jak zawsze, wykonała wspólnie z siostrą Patrycją piosenkę „Hej, ludzie idą święta” oraz „Merry Christmas”.

Chętnie gościmy na naszych koncertach absolwentów gimnazjum, którzy włączają się do wspólnego śpiewania. Na tegorocznym koncercie gościliśmy Patrycję Szreder – obecną studentkę Uniwersytetu Gdańskiego, Emilię Klawikowską – uczennicę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach oraz Martę Deyk – uczennicę I LO im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach.

Zespół Koraliki wykonał opracowania wokalno-ruchowe do piosenek o tematyce zimowej: „Biały śnieg i ty” oraz „Bóg narodzi się”. Choreografię opracowała uczennica klasy V – Zuzanna Neubauer.

W koncercie wystąpiły też bardzo młode artystki: pięcioletnia Martynka z Kiełpina oraz sześcioletnia Lenka z Sierakowic. Martynka wygłosiła wiersz pt. „Z blaskiem pierwszej gwiazdki”, zaś Lenka z towarzyszeniem chóru zaśpiewała piosenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego „Nauczmy się żyć obok siebie”. Słowa tego utworu były hasłem przewodnim naszego Koncertu Bożonarodzeniowego. Zostały umieszczone na zaproszeniach dla gości oraz na dekoracji.

Utwory wokalne ubogaciła muzyka instrumentalna. Kolędę „Cicha noc” w opracowaniu na trzy flety poprzeczne wykonały uczennice Szkoły Muzycznej w Kartuzach: Antonina Król, Paula Jereczek i Magdalena Myszk. W opracowaniu na akordeon zabrzmiały dwie kolędy: „Wśród nocnej ciszy” i „Gdy się Chrystus rodzi”. Zagrał je młody instrumentalista z klasy V – Szymon Szulc. Gościnnie wystąpiła również solo z gitarą uczennica klasy VI – Julia Błonk z piosenką „A kto wie”.

Na koncert licznie przybyli zaproszeni goście, rodzice występujących artystów  oraz nauczyciele na czele z dyrekcją obu szkół. Pan Dyrektor Tomasz Ziemann  podziękował w imieniu własnym oraz dyrekcji gimnazjum za piękny występ młodym artystom i rodzicom za przybycie.

Duża frekwencja towarzysząca koncertom bożonarodzeniowym świadczy o zainteresowaniu rodziców tą formą prezentacji wokalno – instrumentalnych oraz tanecznych  swoich dzieci jak i  o potrzebie kontynuowania corocznych koncertów świątecznych dla rodziców i zaproszonych gości.

Za przygotowanie i przeprowadzenie koncertu serdeczne podziękowania składamy pani Wioletcie Kuczkowskiej.