Zajęcia ekologiczne

W dniu 17.09.2016 r. grupa młodych przyrodników naszego gimnazjum wzięła udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w Gdańsku przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Warsztaty odbyły się pod hasłem ”Kampania Autobus Energetyczny - mobilne centrum edukacyjno-informacyjne”.

Zajęcia prowadzone były przez Krajową Agencję Poszanowania Energii - EkoAutobus, Lasy Państwowe, Ligę Ochrony Przyrody, Hewelianum, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni, Miejskie Przedsiębiorstwo Infrastruktury KOS-EKO z Kościerzyny, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i wiele innych.

Naszą przygodę z ekologią tego dnia  rozpoczęliśmy od filmu przyrodniczego ”Żurawie szlaki”, który opowiadał o wędrówce, biologii, przyzwyczajeniach i środowisku, w którym występują żurawie. W EkoAutobusie dowiedzieliśmy się jakie są alternatywne źródła energii i jakie mogą mieć zastosowanie. W stoisku nadleśnictwa odpowiadaliśmy na pytania związane z biologią lasu, za poprawne odpowiedzi w nagrodę otrzymaliśmy sadzonki różnych drzew i krzewów. W stoisku  LOP mogliśmy wykonać własną kartkę z pozyskanej makulatury, w strefie relaksu odpoczywaliśmy jedząc wygrane wcześniej jabłka i przeglądając książki o tematyce przyrodniczej.

Przy pięknej pogodzie poszerzyliśmy wiedzę ekologiczną i wróciliśmy z pięknymi roślinami do domu. Cała grupa przyznała zgodnie, że z chęcią powtórzyłaby wyjazd.

Opiekun grupy - Ewa Wierzba

Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.