Wycieczka do Londynu

W dniach od 8 do 13 czerwca grupa uczniów z naszego gimnazjum udała się na wycieczkę do Londynu. Po wielu godzinach podróży, gdy dojechaliśmy do ośrodka harcerskiego, w którym mieliśmy spać, poznaliśmy naszego przewodnika Pana Jacka.

Już pierwszego dnia  poraził nas ogrom wrażeń i atrakcji. Londyn okazał się być miastem nie tylko wielkim i bogatym w zabytki, ale także miejscem zetknięcia się wielu kultur i narodowości.

Przez prawie cztery dni mieliśmy okazję zwiedzić i zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, takich jak oryginalna rzeźba z Wysp Wielkanocnych, egipskie mumie, czy chociażby słynne "Słoneczniki" Vincenta van Gogha; ale przede wszystkim cieszyliśmy się możliwością swobodnego poruszania się po ulicach barwnego Londynu. Poruszając się metrem i komunikacją miejską mogliśmy poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy tego wielkiego miasta. Zobaczylismy wszystko, co zobaczyć powinien każdy, kto choć raz odwiedził Londyn; zaczynając od budynku Parlamentu, słynnego Big-Bena, mostu zwodzonego Tower i potężnego London Eye, a kończąc na wszechobecnych czerwonych budkach telefonicznych, w których, jak się okazało, może zmieścić się aż piętnastu gimnazjalistów.

Przez cały czas towarzyszyły nam zabawne opowieści pana przewodnika oraz ogromny entuzjazm, ale czym byłby Londyn bez swojej królowej? Elżbietę II mieliśmy okazję zobaczyć aż dwa razy; raz gdy mijała nas samochodem, drugi, na jej oficjalnych 90 urdzinach, gdzie wyszła na balkon pałacu wraz z rodziną. 

Cała wycieczka była doskonałym, intensywnie spędzonycm czasem. Pomogła nam wiele dowiedzieć się na temat tego, jak wygląda życie w Anglii, jacy są tam ludzie, ale również nauczyć się sprawnej komunkacji w języku angielskim. Moim zdaniem była to dotychczas najlepsza podróż, w jakiej mogłam wziąć udział. W kilku słowach podsumowania: aż żal było wracać.

Zofia Kobiela z klasy IIIg

Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.