Wizyta w Centrum Nauki "Eksperyment" w Gdyni

Dnia 07.05.2016 r. uczniowie klasy Ic, Id i If wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Była tam również telewizja TVP, która nagrywała z nami odcinek programu "Pytanie na śniadanie".

Zobaczyliśmy wiele róznych doświadczeń i dowiedzieliśmy się np. jak widzą niektóre zwierzęta, z jakich części jest zdudowane oko, jak działa siła wyporu, siła nacisku, mogliśmy przeżyć trzęsienie ziemi, czy też "wyładować się" w budce krzyku.

Mieliśmy szansę poczuć się jak chirurdzy przy stanowisku z narządami wewnętrznymi człowieka, dowiedzieliśmy się dlaczego fakir tak łatwo kładzie się na swoim łóżku z gwoździ, oraz wielu innych ciekawostek.

Centrum Nauki Experyment jest wspaniałą formą rozrywki, która łączy naukę i zabawę.Po wszystkich atrakcjach w Experymencie postanowiliśmy pójść na spacer po plaży i obejrzeć klif orłowski. Następnie pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Wszystkim bardzo podobała się ta wycieczka. Serdecznie możemy polecić tę formę rozrywki.

Emilia Wrońska z klasy Id