Konkurs Wiedzy o Regionie

W dniu 12 lutego 2016 r. odbył się Etap Gminny "Konkursu wiedzy o Regionie", do którego przystąpiła trójka naszych uczniów: Klaudia Głodowska z IIIg, Karolina Szulist z Ia i Dominik Miotk z IIa.

Do naszego Gimnazjum przyjechali uczniowie z innych szkół, którzy uczą się języka kaszubskiego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała niezawodna komisja złożona z członków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Zmagania rozpoczęły się o godz. 9:00. Uczestnicy dostali do rozwiązania testy złożone z pytań otwartych jak i zamkniętych. Na rozwiązanie mieli 60 minut. Po upływie wyznaczonego czasu zebrano arkusze. Radość była wielka gdy okazało się, że nasz wysiłek związany z nauką nie poszedł na marne. Pytania konkursowe nie były łatwe, ale szczęście uśmiechnęło się do naszego ucznia - Dominika Miotka, który zajął I miejsce.

Dominik Miotk z klasy IIa