Pokaz rycerski

Dnia 08.10.2015 r. aktorzy z Teatru Historycznego Komturstwa Gniewskiego zaprezentowali uczniom naszej szkoły pokaz zatytułowany "Rodowód Rycerstwa’".

W czasie przedstawienia zapoznali uczniów z krótką historią rycerstwa i zaprezentowali zbroję z XIV i XV wieku, w którą ubrano Kacpra Formelę – ucznia klasy Ia. Warto zaznaczyć, że ważyła ona 45 kg. Sam jej ciężar powodował niemałe trudności w prowadzeniu walki. Uczniowie mieli też okazję wysłuchać historii o polowaniach i turniejach epoki średniowiecza.

Gimnazjaliści chętnie biorą udział w takich "żywych lekcjach historii’". Mają okazję obejrzeć, niekiedy założyć stroje i uzbrojenie z różnych epok, co jest niewątpliwie wielką dla nich atrakcją.