Rejs na Antice

Dnia 15.05.2015 r. razem z panią Anią Andryskowską i panem Waldemarem Piaseckim pojechaliśmy do Gdańska  na spotkanie z panem Jerzym Wąsowiczem, które miało odbyć się na jachcie Antica. Na początek  pan Jerzy opowiedział nam historię rejsów  i opisał przygody, jakie na nich przeżył wraz ze swoimi przyjaciółmi. Okazało się, że Antica m.in. opłynęła całą kulę ziemską!!!           

Rejs dookoła świata trwał w latach 1991-1997. Wyprawa  zaczęła się w AKM AZS w Górkach Zachodnich. Pierwszy etap to trasa Gdańsk- Genua.  

Następnie z Genui wyruszono do m.in.: Hiszpanii, na Wyspy Kanaryjskie, Dominikanę, Gwadelupę, Puerto Rico. Przepłynęli nawet przez najgroźniejszy zakamarek wodny- Trójkąt Bermudzki, skąd popłynęli  do Nowego Yorku, a potem do: Panamy,  archipelag Wysp Towarzystwa m.in. na Bora-Bora, wyspy Fidżi, a następnie do Nowej Zelandii, Sydney, Brisbane,  Nowej Gwinei. Rejs zakończył się po sześciu latach w Marinie Gdańskiej. Podróżnicy przepłynęli m.in. Oceany: Atlantycki, Indyjski, Południowy, Spokojny, Arktyczny; Morza: Śródziemne, Bałtyckie, Tasmana i wiele innych, także zatok np. Zatokę Meksykańską. W tym  roku planowana jest również wyprawa na północ Europy, do krajów skandynawskich, przez Morze Północne. W przyszłości podróżnicy planują przebudować jacht i wypłynąć  na rzeki Europy.             

Na jachcie zostaliśmy również poczęstowani herbatką i słodkim deserem, zwiedziliśmy wszystkie jego zakamarki, a na koniec obejrzeliśmy album pana Wąsowicza. Niestety z przyczyn technicznych, nie udało się nam wypłynąć na zatokę. Mamy jednak nadzieję, że w najbliższym czasie to nadrobimy. Po spotkaniu na "wodzie", zwiedziliśmy trochę lądu, a mianowicie okolice przystani. Po spacerze, wyjechaliśmy  z Gdańska i wróciliśmy do Sierakowic. Bardzo podobała nam się ta lekcja geografii. Warto mieć marzenia i je realizować.

Łucja Bendzmer, kl. IIe

Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.