Warsztaty w Borucinie

Dnia 20 maja 2015 roku dla uczniów uczęszczających na projekt z geografii, odbyła się wycieczka do Borucina. W ramach "XIII Bałtyckiego Festiwalu" odbyły się tam warsztaty dotyczące pomiarów hydrologicznych, limnologicznych i analiz hydrochemicznych. Stacja meteorologiczno – limnologiczna położona jest nad Jeziorem Górnym Raduńskim.

Gdy dotarliśmy na miejsce, naszym pierwszym celem była krótka prezentacja opisująca na czym polega działalność stacji, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o przeszłości naszego regionu.  Następnie zwiedziliśmy cały obiekt włącznie z "ogródkiem meteorologicznym". Jest to łąka na której dokonywane są pomiary i obserwacje meteorologiczne. Podstawowy zestaw przyrządów to klatka meteorologiczna z kompletem termometrów, wiatromierz, deszczomierz, termometry gruntowe, heliograf i wiele innych. 

Następnie wypłynęliśmy na jezioro, oczywiście w celach badawczych. Pobieraliśmy próbki wody, określaliśmy niektóre parametry wody, mętność , temperaturę, zawartość tlenu. Potem w laboratorium  wykonaliśmy kilka doświadczeń dotyczących zanieczyszczeń jeziora.      

Ten wyjazd bardzo mi się podobał. Wiele się nauczyłam.       

Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.