17. Ogólnopolskie Spotkanie Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

Dnia 13 marca 2015 roku w Gdyni odbyło się 17. Ogólnopolskie Spotkanie Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Razem z grupą gimnazjalistów z Sierakowic wyjechaliśmy w godzinach rannych na to spotkanie. Na miejscu z zaciekawieniem oczekaliśmy na podróżników.   

Jako pierwszy zaprezentował się Walid Barham Ode. Obejrzeliśmy bardzo interesujący film. Autor opowiedział legendę związaną z władcą Inką i księżniczką Juana Curi Ocllo Coya, którzy zostali zamienieni w skalne posągi. Walid odkrył, że jeden dzień w roku o wschodzie słońca uwidacznia się na skale twarz księżniczki.     

Następnie wysłuchaliśmy bardzo interesującą opowieść rodziną Kariny, Marcina Stencelów, którzy ze swoim 7-miesięcznym synkiem wyruszyli na wyprawę w góry Kaukazu. Rok później poznawali Kirgistan i Kazachstan. Poznali wielu przyjaciół, napotkane ludy szczególnie upodobali sobie małego Antośka.       

Z kolei małżeństwo Dorota i Robert Szyjanowscy opowiadali o swojej wyprawie do Kazachstanu. Podróżowali Jeepem, który służył im jako dom i środek transportu. Są zapalonymi podróżnikami od lat 90 ubiegłego stulecia.       

Najciekawszą dla mnie opowieścią był trud podjęty przez Darię i Wojtka, którzy wyruszyli pieszo z Poznania i dotarli do Jerozolimy. Dystans liczył 3,5 tys. km. i został pokonany w ciągu 2 miesięcy. Zmuszeni ominąć ogarniętą wojną Syrię, promem dostali się na Cypr, a następnie do Izraela. Wędrując przez kraje zamieszkane przez katolików, muzułmanów i wyznawców judaizmu obserwowali i na włąsnej skórze doświadczali tego, jaki wpływ ma religia na życie zarówno na jednostki,  jak i na całe społeczeństwa.       

Reasumując muszę stwierdzić, że podziwiam trud i zaangażowanie przedstawionych wyżej podróżników. Podziwiam ich pasje i wytrwałość oraz samozaparcie. Są oni dla mnie wzorem do naśladowania.  

Kamila Młyńska IIe, koło „Europodwórko”

Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.