Rejs "Anticą"

5 października 2013 r. niewielka grupa gimnazjalistów uczestniczyła w rejsie na żaglowcu „Antica”. Płynęliśmy z Gdańska  Motławą, a następnie po wodach zatoki do Sopotu.

Statek był cały z drewna, ważył około 30 ton. Wszędzie mogliśmy zajrzeć, pomagaliśmy nawet stawiać żagle. Kiedy wypłynęliśmy z mariny, początkowo żaglowiec wykorzystywał silnik. Mijaliśmy zabudowania stoczni gdańskiej i remontowej, twierdzę „Wisłoujście”  i Westerplatte. Na otwartych wodach zatoki postawiliśmy żagiel.

Podczas podróży dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, m.in. o podróży naszego kapitana pana Wąsowicza tym jachtem dookoła świata. Każdy z nas mógł też sterować.  Widzieliśmy regaty, które tego dnia odbywały się  na wodach koło Sopotu. Emocji dostarczyły nam wywrotki katamaranów, ale wszystko dobrze się skończyło.

W drodze powrotnej też mieliśmy przygodę, zepsuł się silnik. To mogło utrudnić wejście do portu. Ale kapitan z pomocą pana Piaseckiego szybko się z tym uporali. Wszystkim ta morska przygoda bardzo się podobała i liczymy, że nie był to nasz ostatni rejs. Dziękujemy.

Dominika Domaszk, Aleksandra Płotka - klasa IIa

Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.